Veca (Çürük Vişne 1) - Emine Tavuz - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Veca (Çürük Vişne 1) – Emine Tavuz

Veca (Çürük Vişne 1) – Emine Tavuz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2018
Eklenme: Aralık 15th, 2020
Dil: Türkce
Sayfa: 608
Yazar: Emine tavuz

39.206 Kişi Tarafından Görüldü

Esila, kirpik uçlarından dudaklarındaki tebessüme kadar acıdan yoğrulmuş bir kızdı. Bedenine atılan darbeler ruhunda çok büyük yaralar açmıştı. Sömürülecek tek bir yeri bile kalmadığı halde bu eziyeti çekmek zorundaydı. Ta ki Asrın’a kadar.

Asrın, genç kızın sıkışıp kaldığı bu kapanda çaresizce attığı sessiz çığlıklarını işitmişti. Fakat bir sorun vardı. Genç adam yaralı bir aslan gibiydi; sert, hırçın ve etrafı duvarlarla kaplı.

Esila, onunla tanıştığında ruhuna daha fazla acı bulaştıracaktı belki de ama tek bir an bile pişman olmayacaktı. Çünkü geçmişin, sırtlarında açtığı yaraları koparıp atmak o kadar kolay olmasa da ikisi de yalnızca birbirleri sayesinde iyileşebileceklerini fark ettiklerinde, bolca acı vaat eden hastalıklı bir ilişkinin temelleri çoktan atılmıştı.

Bitti sandıkları yerden başlayan, başladığında çoğalan, çoğaldıkça şiddetlenen bu yangın onların hem kurtuluşları hem de bitişleri olacaktı.

“Kurtarılmaya ihtiyacımız var. Asrın, bizi kurtar!

Beni ve çocukluğumu kurtar!”

Çürük Vişne Özeti

Esila Karam. Olmayan anne ve babasının harabesi. O kadar acı dolu, yıpranmış, güçlü bir kadın ki. Yaşadığı veya yaşayamadığı olaylar onu o kadar yaralı bir insan yapıyor ki. Okuduğunuz her satırda onunla birlikte üzülüyor, biran önce Asrın’ın onu kurtarmasını bekliyorsunuz.

Asrın Karavis. O çok güzel bir adam. İçinde yangınlar taşıyan, yorgun, acılı bir adam. Başına gelenler onu her şeyden öyle bir uzaklaştırıyor ki kafayı yemesine ramak var. Herkese karşı soğumuş o, onun için soğumuş. Ama yinede hayata tutunmaya çalışıyor. Ve burada başlıyor Çürük Vişne. İki yaralı, kan revan içindeki kalbin birbirlerine sığınmasıyla başlıyor. İkisi birbirinden beter yorulmuşlar bu hayattan, ikisi de bıkmış yaşamaktan.

Birbirlerine o kadar iyi geliyorlar ki. Birbirlerine iyi geldikleri ilaç oldukları gibi birbirlerine yara da oluyorlar. Birlikte yaralanıp, birlikte sarıyorlar yaralarını. Hiç tatmadıkları duyguları, yaşamadıkları güzellikleri birlikte yaşıyorlar. Birlikte yaşayıp birlikte ölüyorlar. Birlikte yitiriyorlar hayatı.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Veca (Çürük Vişne 1) – Emine Tavuz” için 7 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.