Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ve Dağlar Yankılandı – Khaled Hosseini

Ve Dağlar Yankılandı – Khaled Hosseini

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Ocak 11th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 415
Yazar: Khaled Hosseini

340 Kişi Tarafından Görüldü

“Dağların Yankıları”, Afgan-Amerikalı yazar Khalid Husseini’nin üçüncü romanı. Riverhead Books tarafından 2013’te yayınlanan kitap, Hosseini’nin ilk iki eserinin tarzından ayrılıyor ve herhangi bir karaktere odaklanmamayı tercih ediyor.

Bunun yerine kitap, dokuz bölümün her birinin farklı bir karakterin bakış açısından anlatıldığı bir kısa öyküler koleksiyonu gibidir. Kitap, 10 yaşındaki Abdullah ile 3 yaşındaki kız kardeşi Pari arasındaki ilişkiye ve babalarının onu çeşitli anlatıları birbirine bağlayan bir olay olan Kabil’deki çocuksuz bir çifte satma kararına dayanıyor.

Husseini, karakteri daha karmaşık ve ahlaki açıdan belirsiz hale getirmeyi amaçladığını söyledi. Daha önceki “Uçurtma Avcısı” ve “Bin Muhteşem Güneş” romanlarında kurduğu aile temasını sürdüren “Dağların Yankıları”, kardeşler arasındaki uyumu merkeze alır.

Abdullah ve Pari’ye ek olarak, Hosseini iki kardeşi ve kardeş benzeri ilişkileri daha tanıttı – çocuğun üvey annesi Parwana ve engelli kız kardeşleri Masooma ve Idris ve Timur adında bir Afgan-Amerikalı doktor olan bir kuzen. “Dağların Yankıları”nın, Hosseini’nin altı yıl sonra yayınlanan ilk romanı olması nedeniyle yoğun talep gördüğü bildiriliyor.

The Kite Runner ve A Thousand Splendid Suns’ın New York Times’ın 1 numaralı en çok satan yazarı Khaled Hosseini, nasıl sevdiğimiz, birbirimizi nasıl önemsediğimiz ve ne yaptığımız hakkında yeni bir roman yazdı. Sadece ebeveynler ve çocuklar etrafında değil, aynı zamanda kardeşler, kuzenler ve bakıcılar etrafında da dönen bu hikayede Hosseini, ailelerin birbirlerini beslemek, incitmek, ihanet etmek, saygı duymak ve feda etmek için kullandıkları birçok yolu araştırıyor;

İnsanların yaptıklarına ne sıklıkla şaşırdıklarını en önemli olan anda. Kabil’den Paris’e, San Francisco’dan Yunanistan’ın Tinos adasına kadar, hikaye yavaş yavaş dışa doğru genişler, her sayfa karakterler ve dünyadaki yaşamlarının, seçimlerinin ve aşklarının sonuçları olarak daha karmaşık ve güçlü hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Mucizeler Dükkanına Dönüş - Debbie Macomber başlıklı kitabımızda Mucizeler Dükkanına Dönüş, Mucizeler Dükkanına Dönüş ekitap indir ve Mucizeler Dükkanına Dönüş ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.