Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı (İyi Bir Yaşam Sürmek için Sezgilere Aykırı bir Yaklaşım) - Mark Manson - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı (İyi Bir Yaşam Sürmek için Sezgilere Aykırı bir Yaklaşım) – Mark Manson

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı (İyi Bir Yaşam Sürmek için Sezgilere Aykırı bir Yaklaşım) – Mark Manson

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2017
Eklenme: Haziran 12th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 200
Yazar: Mark Manson

25.241 Kişi Tarafından Görüldü

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı Mark Manson en güzel eserlerinden bir tanesidir. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı ayrıca en çok satan kitaplar arasında yer almaktadır.  Hala okumadıysanız en kısa sürede temin edip okumanızı tavsiye ederiz.

“Büyük Güç Büyük Sorumluluklar Getirir.” Doğru. Ama bu sözün daha iyi bir akış açısı var, ve gerçekten derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek: “Büyük sorumluluklar büyük güç getirir.” “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir.

Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz. Değmeyecek şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir.

Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın bazen berbat olduğunu ama bunun da doğal olduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Çünkü her zaman böyleydi ve her zaman da böyle olacak. Sosyal medyada her gün milyonlarca kere paylaşılan “Nasıl Mutlu Olunur” tarzı saçmalıklarda yanlış olan ve kimsenin fark etmediği şey şudur: Daha pozitif bir deneyimi arzu etmenin kendisi negatif bir deneyimdir. Ve de tam tersine, insanın negatif deneyimini kabul etmesinin kendisi pozitif bir deneyimdir. Pokerde elinde korkunç kağıtlar olan biri çok güzel eli olan birini yenebilir. Elbette eli güzel olanın kazanma ihtimali daha büyüktür, ama sonunda kazanan her oyuncunun oyun süresinde yaptığı seçimlerle belirlenir.

Hayatı da aynı şekilde görüyorum. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Sadece kağıtlara bakarak berbat durumda olduğumuzu söylemek kolaysa da, gerçek oyun o kağıtlarla yapacağımız seçimlere, almaya karar verdiğimiz risklere ve birlikte yaşamayı seçtiğimiz sonuçlara bağlıdır. İçinde bulundukları duruma göre sürekli en iyi seçimleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu gibi hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı tanıtım olarak eklenmiştir, indirme linki mevcut değildir.

Bir önceki yazımız olan Aforizmalar - Franz Kafka başlıklı kitabımızda Aforizmalar Franz Kafka, Aforizmalar kitabı oku ve Aforizmalar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı (İyi Bir Yaşam Sürmek için Sezgilere Aykırı bir Yaklaşım) – Mark Manson” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.