Suçsuz - Ian McEwan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Suçsuz – Ian McEwan

Suçsuz – Ian McEwan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Şubat 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 288
Yazar: Ian McEwan

453 Kişi Tarafından Görüldü

II.Dünya Savaşı sonrası soğuk savaş döneminde geçen bir olaydan esinlenilerek yazılmış Suçsuz romanı.

İngiliz ve Amerikan istihbarat teşkilatlarının ortak operasyonu olan Altın Operasyonu’nun amacı Sovyet Ordusu karargahından bilgi alabilmek, şifreleri çözebilmek için Berlin de bir tünel kazmaya başlarlar.

Başlangıçta, Ian McEwan’dan bir casusluk romanı okuyoruz diye düşünebilir okurlar.Ancak kahramanınız Leonard Marnham güzel bir Alman kızı ile tanışınca, konu casusluk romanından çıkarak. Leonard ve Maria arasındaki tutkulu, yıkıcı, hüzünlü aşka doğru yol alıyor okurlar.

İngiliz romancılığının en önemli çağdaş yazarlarından biri olan Ian McEwan, 1948 yılında Aldershot, İngiltere’de doğdu. Babası subay olduğu için çocukluğunu Singapur ve Tripoli’de geçirdi.

1967 yılında, İngiltere’de, Sussex Üniversitesi’nde edebiyat okumaya başladı, daha sonra East Anglia Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Kırk yaşına vardığında yirmiden fazla kısa öykü, üç kısa roman, televizyon için üç öykü ve bir senaryo yazmıştı bile. 1975 yılında kısa öyküleri yayımlanan yazar Somerset Maugham Ödülü’nü kazandı. 1978 yılında yayımlanan The Cement Garden adlı romanı büyük yankı uyandırdı.

Yabancı Kucak adlı romanı 1981 Booker Ödülü’ne aday gösterildiyse de eleştirmenlerin kanılarının aksine ödülü alamadı; bu durum edebiyat çevrelerinde tartışma konusu oldu.

1987 yılında The Child in Time adlı romanı ile bu kez Whitbread Ödülü’nü aldı. Daha sonra Suçsuz ve Black Dogs adlı kitapları yayımlanan yazar nihayet 1998 yılında Amsterdam’da Düello adlı romanıyla edebiyat çevrelerince 1981 yılında kendisine verilmesi gerektiği iddia edilen Booker Ödülü’nü kazandı.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.