stefan zweig Kitapları - stefan zweig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

stefan zweig Kitapları – stefan zweig

stefan zweig Kitapları – stefan zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Aralık 28th, 2020
Dil: Türkiye
Yazar: Stefan Zweig

2.260 Kişi Tarafından Görüldü

Edebiyat dünyası içinde tartışılmaz bir ağırlığı olan Stefan Zweig e ait kitaplar pdf olarak siz okurların hizmetine sunulmuştur. Yazar ve kitapları hakkında kısaca bilge verecek olursak ;

Stefan Zweig, 28 Kasım 1881 tarihinde Avusturya- Viyana da dünyaya gelmiştir. Varlıklı bir ailede büyüyen Zweig, henüz küçük yaşta ciddi bir eğitim ile yetiştirilmiştir. İngilizce, Latince, Yunanca, Fransızca gibi dilleri konuşabilen Zweig, henüz lise çağlarından şiir yazmaya başlamıştır.

Zweig, için bu ilk gençliğinde Alman şair Rilke’nin önemi çok büyüktür. Bu yıllarda Rainer Maria Rilke’nin şairliğinin etkisi ile kalemine yön keçiören escort veren Zweig, üniversitede ise felsefe eğitimi almıştır.

James Joyce, Paul Valery, Thomas Mann, Franz Werfel ve Romain Rolland bu arkadaşlıklarından sadece bir kaçıdır. Edebiyat dünyası içinde büyük bir ağırlığa sahip olan Stefan Zweig, 1928 yılında Lev Tolstoy’un 100. Doğum Günü nedeniyle düzenlenen kutlamalara katılmıştır.

Satranç 1933 yılında Nazi zulmüne uğrayan yapıtlar arasındadır. O yıllarda Nazilerin özellikler Yahudi kitaplarını toplatarak yakmaları ve Zweig’ın da Yahudi kökenli olması neticesinde evi basılmıştır. Daha sonra, ülkesini terk etmiştir. Ülkesini terk eden Zweig, Londraya yerleşir.

Zweig 1937 yılında ilk karısı Frederike’den ayrıldı ve bir yıl sonra Portekiz’e yanında Charlotte Altmann adında bir kadınla gitti. O sıralarda Avusturya, Alman Reich’ına katılmıştı ve Zweig da İngiliz vatandaşlığına geçmek için müracaat etti.

1939’da “ Sabırsız Yürek” adlı romanı yayımlandı ve Zweig, Charlotte Altmann ile evlendi. 1940’da İngiliz vatandaşlığı aldı.

2. Dünya Savaşı sırasında New York, Arjantin, Paraguay ve Brezilya’ya gitti. Zweig, konferans için gittiği Brezilya’ya yerleşti. Orada ünlü kitabı “Satranç”ı kaleme aldı.

Bir aydın olarak da anılan ve savaş karşıtlığı ile bilinen Stefan Zweig, Nazilerin insanlık için yarattığı tehlikeyi “Çok büyük bir felakete sürüklendiğimizin farkında olduğunuzu sanıyorum. Edebiyat yaşamımız yok olacak…” sözleri ile dile getirmiştir

Stefan Zweig, Avrupa’nın içine düştüğü durumdan duyduğu üzüntü ve yaşamındaki düş kırıklıkları nedeniyle 22 Şubat 1942’de Rio de Janerio’da karısı Lotte ile birlikte zehir içerek intihar etti.

Kitapları:

Yürek Çöküntüsü  – Dünün Dünyası  – Bir Kadının Yirmi Dört Saati  – Yarının Tarihi  – Kendileri ile Savaşanlar (1. Cilt) – Üç Büyük Usta: Balzac, Dickens, Dostoyevski (2. Cilt) – Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy (3. Cilt) – Lyon’da Düğün  – Yıldızın Parladığı Anlar  – Karışık Duygular  – Satranç  – Günlükler  – Değişim Rüzgârı  – Calvin’e Karşı Castellio ya da Köleliğe Karşı Özgür Düşünce  – Fouche, Bir Politikacının Portresi – Tehlikeli Merhamet  – Amok Koşucusu  – Balzac, Bir Yaşam Öyküsü  – Magellan  – Freud ve Öğretisi  – Yakıcı Sır  – Ruh Yoluyla Tedavi  – Mektuplaşmalar – Buluşmalar

Calvin’e Karşı Castellio ya da Köleliğe Karşı Özgür Düşünce pdf indir

Günlükler pdf indir

Acımak pdf indir

Jaguar Güneş Altında pdf indir

Kendileri ile Savaşanlar pdf indir

Kendileri ile Savaşanlar (2) pdf indir

Ruh Yoluyla Tedavi pdf indir

Buluşmalar (İnsanlar, Kentler, Kitaplar) pdf indir

Yıldızın Parladığı Anlar (On Dört Tarihsel Minyatür) pdf indir

Kurşun Mühürlü Tren (Lenin, 9 Nisan 1917) pdf indir

 

Üç Büyük Usta (Balzac, Dickens, Dostoyevski) pdf indir

Ay Işığı Sokağı pdf indir

Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar Casanova, Stendhal, Tolstoy pdf indir

Benjamin (Fikir Mimarları 4) pdf indir

Macellan (Modern Dünya Kalsikleri) pdf indir

Cinselliğin Yeryüzü (Sigmund Freud) pdf indir

Merhamet pdf indir

Montaigne (Her Şeyin Birazı, Hiçbir Şeyin Hepsi) pdf indir

Sabırsız Yürek (Acımak) pdf indir

Karmaşık Duygular pdf indir

 

Yarının Tarihi pdf indir

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) pdf indir

Satranç pdf indir

Lyon’da Düğün pdf indir

Ay Işığı Sokağı pdf indir

Kızıl pdf indir

Clarissa pdf indir

Mecburiyet pdf indir

Mürebbiye pdf indir

Korku pdf indir

 

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat (Bir Yüreğin Ölümü) pdf indir

Amok Koşucusu pdf indir

Yakıcı Sır pdf indir

Bir Çöküşün Öyküsü pdf indir

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat pdf indir

Olağanüstü Bir Gece pdf indir

Afrika’nın Hiçbir Yerinde pdf indir

 

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.