Son Cüret - Yılmaz Özdil - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Son Cüret – Yılmaz Özdil

Son Cüret – Yılmaz Özdil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Kasım 22nd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 456
Yazar: Yılmaz Özdil

5.676 Kişi Tarafından Görüldü

Şişli’deki üç katlı pembe binanın perdeleri sıkı sıkıya kapalıydı.Gaz lambasının cılız ışığı, odayı hayal meyal aydınlatıyordu.Altı kişiydiler.Üzerine harita yayılmış masanın etrafında, ayaktaydılar.Talihsiz bir kuşağın çocuklarıydılar.Hayat onları hep mecbur bırakmıştı.

Bıyıkları terlediğinden beri neredeyse bir gün olsun gün yüzü görmemişlerdi, Çanakkale’den Trablus’a, Yemen’den Sina’ya, Balkanlar’dan Kafkaslara savaşmadıkları coğrafya kalmamıştı.Ve neticede, işte bu daracık odaya sıkışmışlardı.

Uzuuun uzun anlattığı haritadan başını kaldırdı.Adeta nefes bile almayan arkadaşlarına baktı.Ulusun kader anıydı.
Söylenecek ne varsa söylenmişti.Söz bitmişti.O çelik mavisi gözlerinde belli belirsiz bir keder bulutu dolaştı.

“Vakit tamam” dedi…“Umutsuz olmayacağız. Uçurumun kenarındayız. Bizi canlı canlı mezara atmak istiyorlar.
Son bir cüret belki kurtarabilir. Anadolu’ya geçiyoruz!”

Son Cüret Kitap özeti

Mustafa Kemal dönemi, Kurtuluş Savaşı dönemi, Büyük Taarruz Dönemi, Sakarya Meydan Muharebesi , Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve daha niceleri…

Bu dönemlerde yaşanan olayları hep klişe sözlerle biliyoruz veya hocalarımız detaya girmeden anlatıyorlar. Oysa, o savaşlarda yaşanılan; daha doğrusu o dönemlerde olan olayların perde arkasını anlatması bakımından da önemlidir..

Milli Mücadele döneminde basılan gazeteler, o gazetelerdeki manşetler ve manşetlerinin çoğunun Türkler aleyhine yazılması, yunanlı askerlerinin, Rumların yaptığı işkenceler. dönemdeki olayları daha da iyi kavramamız açısından önemli bir belge kaynağı olmuştur..

Milli Mücadele döneminde o kadar çok kahramanımız var ki… Kara Fatma, İsmail, Halide Edip, Ahmet Ali, Zenci Musa… Ve daha birçok kahraman. Kadın, çocuk, genç, yaşlı isimsiz kahramanlar tarihimizde önemli yerlere sahip olmuş, biz onların isimlerini bilmesek de bizim kalbimizdeki ve tarihimizdeki yerleri daima farklı olacaktır…

“ Kurtuluş Savaşı aslında Kendi vatanında vatansız kalanların, vatan olma mücadelesidir “ 

Yılmaz özdil’e ait “Son Cüret” Kitabı Tanıtım Amaçlı Olarak Yayınlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Homo Sapiens (Gezegeni Dönüştüren Güç) - Mark A. Maslin, Simon L. Lewis başlıklı kitabımızda Homo Sapiens (Gezegeni Dönüştüren Güç) ekitap indir, Homo Sapiens (Gezegeni Dönüştüren Güç) ekitap oku ve Homo Sapiens (Gezegeni Dönüştüren Güç) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Son Cüret – Yılmaz Özdil” için 4 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.