Solar - Ian McEwan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Solar – Ian McEwan

Solar – Ian McEwan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 22nd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 321
Yazar: Ian McEwan

464 Kişi Tarafından Görüldü

Micheal Beard Nobelli bir fizikçidir, ününü kullanarak yüksek ücretler karşılığında küresel ısınma gibi konularda konferanslar verir, bilim enstitülerine başkanlık eder. Özel hayatında da uslanmaz bir kadın avcısı olan Beard beşinci evliliğini kurtarabilmek için ümitsiz bir şekilde çabalar. Bu sefer roller farklıdır, o aldatan değil aldatılandır ve hâlâ karısına âşıktır. Talihsiz bir kaza Beard’ın tüm hayatını yerle bir eder.

Beard dünyayı kurtaran bir kahramana mı dönüşecektir, yoksa evliliği ve kariyeri mahvolmuş bir kaybeden olarak hayatına devam mı edecektir?

Çağdaş İngiliz edebiyatının en önemli isimlerinden Ian McEwan bu defa iklim değişikliğinin derinliklerine indiği, eğlenceli bir kitapla selamlıyor okuru.

Michael Beard yıllar önce yaptığı çalışmalarla Nobel Ödülü’ne layık görülmüş ama yıllardır yeni eser ortaya koyamayan, orta yaşlarında bir fizikçi. Bir gün geziden döndüğünde onu bir sürpriz beklemektedir. Beşinci evliliğini altüst edecek bir sürpriz.

O gün aslında Beard için bir fırsattır. Yeniden üretmeye, kendine bakmaya başlaması için bir fırsat. Ve Beard iklim değişikliğiyle ilgilenmeye başlar. Projeler, sponsorlar, güneş panelleri derken… Kendi hayatını elinde tutamayan, hep kısa vadeli planlar yaparak hayatta kalmaya çalışan bu adam tüm insanlığı kurtarabilir mi?

Özeti

Bazı güzel kadınlara her nedense çok çekici gelen hafif iti­ci, genellikle kel, kısa boylu, şişman, zeki- o erkek türündendi. Ya da öyle olduğuna inanıyor, bu şekilde düşünmek de sanki öyle olmasını sağlıyordu. Bazı kadınların kurtarılması gereken bir dahi olduğuna inanması da işine yarıyordu. Ama şimdiki Michael Beard, haletiruhiyesi daralmış, anhedonik, sabit fikirli, dertli bir adamdı.

Beşinci evliliği parçalanıyor ve nasıl davranacağını, neler olabileceğini, suçu nasıl üstleneceğini bilmesi gerekiyordu. Evlilikler, kendi evlilikleri, bir dalga kıyıdan ayrılırken ötekinin kıyıya vurduğu, gelgitli olay­lar olmamış mıydı hep? Ama bu seferki farklıydı. Nasıl davranacağını bilemiyordu, 0labilecekleri görmek ona acı veriyordu ve bu kez üstlenebileceği bir suç yoktu, gördüğü kadarıyla.

Kaçamak yapan karısıydı ve bunu alenen, onu cezalandırırcasına, hiçbir vicdan azabı duymadan yapıyordu.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.