Siyah Çocuklar - Christina Hammonds Reed - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Siyah Çocuklar –  Christina Hammonds Reed

Siyah Çocuklar – Christina Hammonds Reed

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Nisan 6th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 226
Yazar: Christina Hammonds Reed

471 Kişi Tarafından Görüldü

Christina Hammonds Reed, New York Times’ın en çok satan, ayrıcalıklı bir siyahi genç Ashley Bennett’in 1992 Los Angeles Ayaklanmalarının arka planında geçen reşit olma hikayesi The Black Kids’in yazarı.

Ashley, etrafındaki şehir kendi hesaplaşma anıyla karşı karşıya kalırken, iyi bir insan, arkadaş, kız kardeş olmanın ne anlama geldiğini ve “siyah çocuklardan” biri olmanın gerçekte ne anlama geldiğini sorgulamak zorunda kalır.

Reed, bir kitap okuma ile meşgul olacak ve Tacoma topluluğu ortakları, Puget Sound öğretim üyeleri, personel ve izleyiciler tarafından yöneltilen soruları cevaplayacak.

“Her sınıfta okuma zorunluluğu olmalı.” Nic Stone, Dear Martin kitabının New York Times en çok satan 1 numaralı yazarı

“Los Angeles’a gerçek bir aşk mektubu.” Brandy Colbert, Little & Lion’un ödüllü yazarı

“Siyah Amerikan tarihinin en belirleyici anlarından birine zekice şiirsel bir yorum.” Tiffany D. Jackson, Grown and Monday’s Not Coming’in yazarı

The Hate U Give hayranları için mükemmel olan bu unutulmaz ilk romanı, ailesi 1992 Rodney King İsyanlarının girdabına yakalanan zengin bir siyah gencin gözünden ırk, sınıf ve şiddet konularını araştırıyor.

Ashley Bennett ve arkadaşları büyülü hayatı yaşıyorlar. Son sınıfta ve plajda sınıfta olduğundan daha fazla vakit geçiriyorlar. Yazın güneşli günlerini ve sonsuz olanaklarını şimdiden hissedebiliyorlar.

Her şey Nisan ayında bir öğleden sonra, dört LAPD memurunun Rodney King adındaki siyahi bir adamı yarı ölüme dövdükten sonra beraat etmesiyle değişir. Ashley birdenbire kızlardan biri olmadı. Siyah çocuklardan biri.

Şiddetli protestolar LA’yı yutarken ve şehir yanarken Ashley, sanki hayat normalmiş gibi devam etmeye çalışır. Kendine zarar veren kız kardeşi isyanlara tehlikeli bir şekilde karışsa bile.

Zengin ve önde gelen ebeveynlerinin inşa ettiği model siyah aile cephesi bile çökmeye başlar. En iyi arkadaşları, sınıf arkadaşı ve siyahi çocuğu LaShawn Johnson’ın geleceğini tamamen rayından çıkarabilecek bir söylenti yaymaya yardım ederken bile.

Dünyası onun etrafında parçalanıp, Ashley, Los Angeles’ın geri kalanıyla birlikte, biz kim olduğumuzu sorgulamaya bırakıldı. Ve onlar kim?

Christina Hammonds Reed ait orjinal ismi The Black Kids olan ve 2020 yılında yayınlanan roman özet ağırlıklı olarak sunulmaktadır.

Christina Hammonds Reed ’e ait  romanı pdf olarak sunuyoruz. telif hakkı nedeniyle kaldırılması istenen kitap sitemizden kaldırılacaktır. İyi okumalar

 

Bir önceki yazımız olan Nefret Oyunu - Sally Thorne başlıklı kitabımızda Nefret Oyunu Sally Thorne ekitap indir, Nefret Oyunu Sally Thorne ekitap oku ve Nefret Oyunu Sally Thorne pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.