Şimşek Hırsızı (Percy Jackson ve Olimposlular 1) - Rick Riordan - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Şimşek Hırsızı (Percy Jackson ve Olimposlular 1) – Rick Riordan

Şimşek Hırsızı (Percy Jackson ve Olimposlular 1) – Rick Riordan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 15th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 319
Yazar: Rick Riordan

41 Kişi Tarafından Görüldü

Dünya çapında milyonlarca okura ulaşmış ve artık çağdaş bir efsane haline gelmiş Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yaratıcısı Rick Riordan, çizgi roman dünyasının en güçlü isimlerinin içerisinde bulunuyor.

Percy, disleksi ve hiperaktif. Bundan dolayı farklı öğrencilerle okuyor. En yakın arkadaşı bacağında bir sorun olan Kıvırcık. Olayın asıl hatlarına bakılırsa, Percy’nin babası Percy doğmadan gitmiş, annesi de alkolik biriyle evli.

Percy bir gün okul gezisine gidiyor. Okul gezisindeki cebire giriş öğretmeni aniden canavara dönüşüyor ve bir şey çaldığını söylüyor. Ama Percy hiçbir şey çalmadı. Sonra arkadaşı ile bir kampa gidiyor fakat bu yolda annesi ölüyor. Gittikleri kamp melez kampı bu kampta 12 büyük tanrının çocukları yaşıyor. Fakat uzun yıllar önce edilen yeminden dolayı Zeus, Hades ve Poseidon’un hiçbir çocuğu yok.

Percy’nin geri kalan hangi tanrı/ tanrıçanın çocuğu olduğu anlaşılmaya çalışıyor ama hiçbirinin çıkmıyor. Sonradan anlaşılıyor ki babaso Poseidonmuş ve yeminini çiğnemiş.

Fakat asıl sorun Zeus’un şimşeğini kimin çaldığı. Percy şimşeği bulup suçsuzluğunu ispatlamak için kıvırcık ve babasının düşmanı olan Athena’nın kızıyla uzun bir yolculuğa çıkıyorlar.

modern ve mitolojik dünya iç içeydi. Mitolojik karakterlerin ve olayların modern dünya ile birlikte kullanılması gerçekten harikaydı. Karakterler arası ilişkiler gayet açıkça anlatılmıştı.

Her bölümü okuduktan sonra daha da heyecanla devam ettim. Gayet akıcı olan bu kitapta, sade bir dil kullanılmış. Ne kadar fantastik bir kitap olsa da insanın içinde kendinden bir şeyler bulabilmesi mümkün.

Tanrılardan bile daha güçlü bir şeyin peşine düşen o unutulmaz karakterin, Percy Jackson’ın hikayesini bir kez daha okuyacaksınız.”

Bir önceki yazımız olan Yirmi Dokuz Buçuk Neden - Denise Grover Swank başlıklı kitabımızda Yirmi Dokuz Buçuk Neden ekitap indir, Yirmi Dokuz Buçuk Neden ekitap oku ve Yirmi Dokuz Buçuk Neden pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.