Sen Kim Hovardalık Kim? - Muzaffer İzgü - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sen Kim Hovardalık Kim? – Muzaffer İzgü

Sen Kim Hovardalık Kim? – Muzaffer İzgü

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2004
Eklenme: Temmuz 22nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 171
Yazar: Muzaffer İzgü

1.547 Kişi Tarafından Görüldü

Yurdumuzda olduğu kadar dış ülkelerde de birçok ödül kazanan Muzaffer İzgü’nün, kitlelere mal olan mizahı, Sen Kim Hovardalık Kim adlı öykü kitabında da okuyanı çarpıyor.

Okuyucu, bireysel gibi görünen kimi sıkıntılarının, hangi toplumsal çöküntülerden kaynaklandığını da gülerek ve düşünerek saptayabiliyor.

uyuyana dek geldim, çapkınlığın çe’sini, hovardalığın da ho’sunu bilmem. Ama nedense geçenlerde şeytana uyduk bir çapkınlık yapalım dedik. Daha doğrusu, bana kalsa yine de çapkınlık falan edemezdim ya, kadın hep pas verdi durdu boyuna…

Sahil gazinolarından birinde oturmuş düşünüyordum. Önümde biram, gözümün önünde alabildiğine masmavi boğaz, arka taraftan gelen tatlı bir müzik, öyle kaptırmıştım ki kendimi bu havaya, ancak o kadının gazinoya girmesiyle kendime gelebildim.Kadın o denli güzeldi ki bir anda bana denizi, havayı, müziği unutturuverdi.

Dalmış kalmışım kadının yüzüne bakarken. Sarı saçlarının çevrelediği minyon yüzünde, apayrı bir çekicilik var… Kalkık burunlu, eskilerin deyimiyle, hokka ağızlı, uzun uzun kirpikli bir ahu…

Hemen benim bir sıra önümde, iki masa ötede oturuyor. Oturması da sağ olsun çok cömert faslından olduğundan, bu arada kalçasını da tetkik etmek fırsatını buldum.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.