Savunma Saldırıyor - Jacques Verges - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2014
Eklenme: Ağustos 12th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 112
Yazar: Jacques Verges

2.449 Kişi Tarafından Görüldü

Savunma Saldırıyor;Kimsiniz? Neyi temsil ediyorsunuz? Nedir tarihsel olarak varlık nedeniniz? Bunlar yargıçların, savcıların ve sanıkların her davanın eşiğinde kendi kendilerine sormaları gereken sorular.


Savunma politikasında her zaman iki yöntem olmuştur: Varolan adalet mekanizmasını kabul eden uyum savunmaları (Dreyfus, Challe) ve yeni bir gerçekliği gözler önüne sermeyi hedefleyen kopuş savunmaları (Sokrates, Dimitrov). Birinciler kafalarını kurtarırken, ikinciler davalarını kazanmışlardır.


Davaların, mahkeme salonunun dört duvarı arasında kalmadığı, dünyanın gözleri ve kulakları önünde yer aldığı günümüzde, hem davasını kazanıp hem de kafasını kurtaranların sayısı artmaktadır.

Uygarlıklarının ve ellerinde tuttukları öldürme gücünün verdiği güvenle davranan tuzu kurular, Adaletleri’nin geçerliği kalmadığını ve tek söz söyleme hakkının kendilerinde olmadığını anlamalıdırlar artık.


İlk kez 1988 yılında yayımlamıştık Savunma Saldırıyor’u. Güncelliğinden ve öneminden hiçbir şey kaybetmeyen bu kitabı yeni okurlar için yeniden yayımlıyoruz.

Jacques Verges kimdir

1925’te Katalan asıllı bir Fransız babayla Viet­namlı bir annenin oğlu olarak Fransız sömürgesi Reunion Ada­sı’nda doğdu.

II. Dünya Savaşı’nda Cezayir’de, Fas’la, ltalya’da ve Fransa’da direniş hareketlerine katıldı.

1945’te Fransız Ko­münist Partisi’ne (FKP) girdi. 1955’te avukatlığa başladı. Cezayir Kurtuluş Savaşçılarının davalarına baktı. Ünlü “kopuş savunma’­sı kuramını o sırada uygulamaya başladı;

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.