Sana Gül Bahçesi Vadetmedim - Joanne Greenberg - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim – Joanne Greenberg

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim – Joanne Greenberg

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2010
Eklenme: Aralık 13th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 282
Yazar: Joanne Greenberg

1.932 Kişi Tarafından Görüldü

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim; İçine doğduğu dünyanın kurumlarıyla bağdaşmayı öğrenemeyen, iletişimsizliğin karanlığında yaşayan on altı yaşındaki bir genç kızın öyküsü…

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, deliliğin, resmi tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sığınmıştır.

İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah`ın akıl hastanesine “düşme”sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla toplumun “kurtarma operasyonu” başlar.

Greenberg`in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, “akıl hastalarının gizleri” üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi.

Kitapta, 16 yaşındaki bir genç kızın akıl hastalığı dolayısıyla tedavi gördüğü akıl hastahanesindeki yaşadıkları ve hastalıktan kurtulmak için verdiği müthiş mücadele anlatılmaktadır.

Bu mücadelenin yanında hastalığın ortaya çıkmasına sebep olan ve geçmişte yaşanan olaylar da bizlere aktarılmaktadır. Bu arada bir akıl hastahanesindeki yaşam şekli, hastaların birbirleriyle ve personelle olan ilişkileri de her türlü yönüyle yansıtılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Einstein'ın Düşleri - Alan Lightman başlıklı kitabımızda Einstein'ın Düşleri pdf indir, Einstein'ın Düşleri pdf oku ve Einsteinın Düşleri ekitap indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Sana Gül Bahçesi Vadetmedim – Joanne Greenberg” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.