Şafağı Ör (Spin the Dawn) - Elizabeth Lim - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Şafağı Ör (Spin the Dawn) – Elizabeth Lim

Şafağı Ör (Spin the Dawn) – Elizabeth Lim

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Ekim 28th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 393
Yazar: Elizabeth Lim

1.521 Kişi Tarafından Görüldü

Kılık Değiştirmiş Yetenekli Bir Terzi

Kazanılması İmkânsız Bir Yarışma

Efsanelerle Örülmüş Ölümcül Sırlar

Maia Tamarin, bir vakitler bir hayli ünlü bir terzi olan babasının dükkânında dikişçi olarak çalışıyordu. Herkes onun iyi bir evlilik yapmasını bekliyordu ama o, diyarın en büyük terzisi olmayı kafasına koymuştu.

Sarayda yeni bir İmparatorluk Terzisi seçileceği konuşulurken, onlara da bir davet gelmişti. Tamarin soyadını ne hasta babası ne de dikişten anlamayan abisi onurlandırabilirdi. Bu kez ipleri eline alma sırası, abisinin yerine geçip saraya gidecek olan Maia’daydı.

Yalanlar ve entrikalarla dolu bir yarışma başlamak üzereydi. Sırrı keşfedilirse sonunun ölüm olacağını adı gibi bilmesine rağmen, hayalleri uğruna elinden geleni yapmak zorundaydı. Başbüyücü Edan’ın gözleri devamlı üzerindeyken güneş, ay ve yıldızlardan dokuyacağı kaderinde en büyük yardımcısı, ailesinin en gizli mirası olacaktı.

“Ne kadar kusursuz bir eser! Ne zaman hikâyenin nereye gittiğini çözdüğümü sansam, büyük sürprizler yaşadım. Hop oturup hop kalkacağınız bir okuma sizi bekliyor.” Tamora Pierce

“Bir moda defilesi programının kıyasıya rekabetini ve destansı bir arayış serüveninin heyecanını ustalıkla harmanlıyor.” The Washington Post

“Aynı anda hem İpek Yolu döneminde geçen Project Runway yarışması hem de destansı bir macera.” Kirkus Reviews

“Ustalıklı yazımı ve ikincisi-için-sabırsızlanıyorum dedirten sonuyla, ilhamını İpek Yolu’ndan alan bu nefes kesici ve akıcı fantastik kitabın, okurlarını baştan sona büyüleyeceği kesin.” Booklist

“Aşk, sanat ve büyünün muhteşem bir birleşimi.” Gregory Maguire

“Kadife kadar zengin, ince nakış işçiliği kadar zarif, nefes kesen bir hikâye.” Heidi Heilig

“Şafağı Ör, bakış açısını geniş tutmanın bizlere raflardaki diğer tüm kitaplardan değişik bir hikâye sunmakla kalmadığının, hemde daha zengin ve incelikli bir anlatıma olanak sağladığının en büyük kanıtı.” NPR

Özet

Hikaye baş karakterimiz Maia Tamarin’in erkek kılığına (abisi Keton’un) girip sarayda terzi olmak için bir dizi yarışmalara girmesini anlatıyor.

Bu dünyada da maalesef kadınlar sürekli evlenilecek bir şey olarak görülüyor. Maia hem hayalini hem de ailesinin geçimini sağlamak için önüne çıkan fırsatı değerlendirmeye çalışıyor. Bu hem tehlikeli hem de zor bir mücadele.

Bir önceki yazımız olan Felaket - Laurell K. Hamilton başlıklı kitabımızda Felaket - Laurell K. Hamilton, Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap indir ve Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.