Romeo ve Juliet - William Shakespeare - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Romeo ve Juliet – William Shakespeare

Romeo ve Juliet – William Shakespeare

Yıl: 2010
Eklenme: Haziran 3rd, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 133
Yazar: William Shakespeare

6.678 Kişi Tarafından Görüldü

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, Romeo ve Juliet’de birbirinden farklı pek çok toplumda benzerleriyle karşılaşılan trajik bir ilişkiyi, düşman ailelerin çocukları arasında doğan aşkı ele alır. Romeo ile Juliet’in umutsuz aşkını romantik örgüsünün yarı karanlık örtüsüyle sarmalayan eser, buna rağmen insan ilişkilerini gerçekçi bir anlayışla gözler önüne serer.

Özdemir Nutku (1931): Türk tiyatrosuna büyük katkıları olan eğitimci ve yönetmen Özdemir Nutku, eleştirmen, yazar ve çevirmen olarak da önemli yapıtlar ortaya koydu. Sahnelediği pek çok oyunun yanı sıra, araştırma, inceleme ve çevirileriyle de ödüller kazandı. Ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da sahneye koyduğu oyunlar, verdiği ders ve konferanslarla tanınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Karamazov Kardeşler - Dostoyevski başlıklı kitabımızda karamazov kardeşler 1. cilt pdf, karamazov kardeşler can yayınları pdf ve karamazov kardeşler ebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.