Pia Mater - Serkan Karaismailoğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Pia Mater – Serkan Karaismailoğlu

Pia Mater – Serkan Karaismailoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Kasım 9th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 424
Yazar: Serkan Karaismailoğlu

31.686 Kişi Tarafından Görüldü

PİA MATER, bir roman ancak bildiğimiz romanlardan çok farklı. Yazarın tanımlaması ile o bir Nöro-Roman.

Bir sinir bilimci olan Serkan Karaismailoğlu daha önce yayımlanmış olan Kadın Beyni Erkek Beyni ve Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum adlı kitaplarından sonra ilk defa bir roman denemesiyle okuyucunun karşısına çıkıyor. Ancak bu kitabında da gene bilim var.

Bildiğimiz roman kurgusunun içine ustalıkla yerleştirilen bu bilimsel veriler, roman kahramanlarının eşliğinde bir hikâyeye dönüşüyor.


Nöro-Roman: Sinirbilimsel gerçeklerin, belli bir kurgu ve hayali karakterler eşliğinde okuyucuya sunulduğu bir roman türüdür.

Adam bir türlü anlamıyordu. Beyin üzerine onlarca kitap ve araştırma okumuştu. Bu konuda kendisini önemli bir şekilde geliştirmişti ama gene de anlayamıyordu. Nasıl olur da bir başka insanı bu kadar net içinde hissedebilirdi ki.

Onu gördüğü her an, sahip olduğunu sandığı bütün organlarının aslında ne kadar bağımsız ve başına buyruk olduklarını bir kez daha algılıyordu. Yıllardır beraber yaşadığı kalbi artık başkası için atıyordu, beyni desen çoktan olay yerini terk etmişti.

Kendi hücreleri bile dinlemiyordu adamı. Bir insanın hücresi neden bir başkası için kendi vücuduna ihanet ederdi ki… Ama adam bir şeyden çok emindi.

Tüm hücrelerinin kendisini terk edeceğini de bilse, onu gördüğü tek bir anı bile dünyada hiçbir şeye değişmezdi.

Özet

Tesla’nın ablası Meryam in öğrendiği bir gerçekle hayatı alt üst olur. Almaması gereken bir zamanda aldığı kararlar, sığındığı kişi tahmin edemeyeceği olayların içinde bulmasına neden olur kendini.

Aynı zamanlarda Tesla’nın aldığı bir mektup hayatına yeni sorularla birlikte yeni bir bakış açısı getirir.”Sana, beni asla tanımamış olan sana…” “Oysa ben seni o kadar iyi tanıyorum ki neredeyse şu yeryüzünde en fazla tanıdığım insansın diyebilirim”

Sonra annesinin itirafları , doğru bildiği yanlışlar bu defa da Onun hayatını alt üst eder. Vicdan ağır bir yüktür çünkü. Nedense ölüme yaklaştığını bilen biri için daha da ağırlaşır. Bütün bu olaylar silsilesi dışarıdan ne kadar ilginç görünse de, aslında hiçbir şey sebepsiz değildir…

Her hayat ayrı bir hikayedir. Fakat bu hikayelere bilinmezlik ne kadar eklenirse o kadar karmaşık bir hal alır her şey de. Bilinmezlik… Her durumda tepetaklak edecek kadar kuvvetli bir etken.

” Dünyanın en kötü şeyiydi habersiz kalmak. Sonuç ölüm bile olsa , bu acı sizi bir miktar dibe sokar ve sonrasında bir şekilde unuturdunuz her şeyi ve hayatın ritmine kapılırdınız. Çünkü insan öyle bir canlıydı. Eninde sonunda unuturdu. Ama bilinmezlik… Öldü mü, yoksa hasta mı ?

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.