Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) - Adrianne Blue - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Eylül 9th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 240
Yazar: Adrianne Blue

173 Kişi Tarafından Görüldü

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe), “Öpüşmeyle başladı aşk” diyen Adrianne Blue, öpüşmeyi nasıl keşfettiğimiz sorusunun yanıtını aramaya koyuluyor bu kitapta.

Acaba Freud’un dediği gibi memeden kesilme gününün yani kıyamet gününün gelişiyle mi başladı?

Yaratılıştan mı biliyoruz yoksa öğrendik mi?

Birbiriyle çatışan birçok entelektüel alanda kısa bir yolculuğa çıkan ve dünya coğrafyasındaki deneyimlerini buna ekleyen yazar insanların yüzde doksanının öpüştüğünü söylüyor ve ekliyor: Artık kimse öpüşmenin çocuk yapmakla ilgisi olduğuna inanmıyor.

Öpüşmenin, öpücüklerin macerasını Freud’dan etnologlara, antropologlardan şairlere, romanslardan heykel ve resme, Hollywood’dan edebiyata uzanan “tuhaf” öykülerle süslüyor.Masumiyet çağından zevk çağına öpüşlerin tarihini anlatıyor: yanak yanağa, dudak dudağa; elden, dilden, cinsel organlardan, ayaktan… Doğu’da ve Batı’da öpüş geleneği, cinsel ahlakın ve kültürel koşulların ürünüdür; ama erotik öpüş, “Fransız öpücüğü” adıyla artık McDonalds’lı, tişörtlü, pop müzikli küresel dünyanın her yerinde biliniyor.

Fahişeler müşterileriyle neden öpüşmez?

Öpüşme aşkla mı ilgilidir yoksa orgazm için bir geçiş mi?

Erkekler öpülen ve yatılan kadını neden ayırır?

“Cinsellik bugün tehlikeli hale gelince, insanları duraksatarak enine boyuna düşündürüp öpüştüren yeni bir romantik bilinç oluştu,” diyen Adrianne Blue hoş, akıcı üslubuyla hayatımızın en önemli tinsel ve tensel eylemlerinden “öpüşme”yi anlamın sürekliliğini çoğaltması bağlamında ele alarak tarih öncesinden günümüze insanın etik-estetik-erotik öpüş serüvenini at gözlüksüz bir bakışla anlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue” için 3 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.