Ölüm Sessiz Geldi - Agatha Christie - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ölüm Sessiz Geldi – Agatha Christie

Ölüm Sessiz Geldi – Agatha Christie

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Şubat 14th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 194
Yazar: Agatha Christie

2.468 Kişi Tarafından Görüldü

Styles St. Mary köyündeki Styles Köşkü’nde son zamanlarda garip olaylar meydana gelmektedir. Sonunda bir gün, köşkteki yaşlı Bayan Inglethorp’un sağ kolu olan Evelyn, “Zavallı Emily… Hepsi, ama hepsi köpekbalığından farksızlar,” diye mırıldanarak evden dışarı fırlar. Varlığıyla Bayan Inglethorp için bir güvence oluşturan Evelyn’in gidişi, köşkün havasını tümüyle değiştirir.

Artık koca evde sonsuz bir kuşku ve ürkütücü bir kötülük havası esmeye başlar… Kırık bir kahve fincanı, bir damla mum yağı, Begonya tarhı…

Dedektif Poirot, efsanevi zekâsını kullanarak bu ipuçları sayesinde olayı aydınlatacaktır…

‘Styles’daki Esrarengiz Vaka’ (1920)”, Agatha Christie’nin kaleme aldığı ilk polisiye eseridir.

Kitap çeşitli yayınevinlerince geri çevrildikten sonra 1920’de Bodley Head Yayınevi tarafından kabul edildi. Bu roman, Agatha Christie’nin ilk Hercule Poirot’lu romanıdır.

Bu cinayet neden işlenmişti?

Onu neden öldürmüşlerdi?

Cinayet bütün çevreyi bir korku sisi gibi kaplamıştı, herkes evine kapanmıştı. İşte bu sis altında katil elini kolunu sallayarak yeni cinayetlerini planlayabiliyordu.

Katil bir ruh hastası mıydı?

Katili gören neden konuşmuyordu?

Cinayet bir aletle mi işlenmişti, yoksa cani, şaşırtmak için mi böyle bir şüphe uyandırmıştı?

Herkesin kulaklarında çınlayan iniltilerin ve boğuk seslerin sahibi kimdi?

Uykuları bölen çığlıkların sırrı çözülecek miydi?

Özeti

 Styles köşkünde taze kocası, üvey oğulları ve himayesi altındaki hemşire bir kızla yaşayan hayırsever Emily bir gece yatağında çırpınarak ölür.

Ölümün bir zehirlenme olduğuna karar veren doktorlar adlı bir soruşturmayı başlatırlar. O sırada konakta misafir olan Hastings, konağın bulunduğu köyde yaşayan eski dostu ünlü dedektif Hercule Pairot’u olaya dahil eder. Ve soruşturma başlar.

Alışık olunduğu üzere bir ev dolusu şüpheli vardır. Ve tabiki Pairot küçük gri hücreleri sayesinde görülmeyeni görür ve sis perdesini aralar.

Bir önceki yazımız olan Yabancı - Stephen King başlıklı kitabımızda Yabancı Stephen King, Yabancı Stephen King ekitap indir ve Yabancı Stephen King ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.