Ölüm Denizaltıları U-Boat’lar - David Mason - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ölüm Denizaltıları U-Boat’lar – David Mason

Ölüm Denizaltıları U-Boat’lar – David Mason

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1999
Eklenme: Şubat 17th, 2017
Dil: Türkçe
Sayfa: 153
Yazar: David Mason

1.992 Kişi Tarafından Görüldü

Ölüm Denizaltıları U-Boat’lar

Adolf Hitler’in zafer alabilmesi için diğer silah güçleri arasında çok daha fazla çaba sarfeden güç denizaltı U-Boat’lardır. Hitler’in gücüne güç katan U-Boat denizaltıları baskınlar yapan denizaltılarıdır. U-Boat denizaltıları İkinci Dünya Savaşı olarak bilinen savaşta çok önemli olan muharebe cephelerini meydana getirir. U-Boat denizaltıları Almanların başarısını ikiye katlayan düşman baskınlarını gerçekleştirir. Bu sayede düşmana ağır kayıplar verdiren Almanlar üstün U-Boat denizaltıları ile övünür. U-Boat denizaltılarının başarısının sırrı, ulaşımda ana arterlerden olan yerleri tutmalarıdır. Bu sayede düşmanlara geçit vermezler. Ulaşım ile alakalı olarak, U-Boat’ları kullanarak sağlanan bu strateji, yolları kesme ve düşmanı köşeye sıkıştırma taktiği nihai olarak olumlu sonuç vermez. U-Boat’lar mükemmel taktik ve cesaretlerine rağmen zafer alamazlar. Kesin olarak zafer alamamalarına rağmen, U-Boat’lar düşman saflarına çok ağır kayıplar vermiştir. Bu başarıların en belirgin ve etkili olanı da 1943 yılının Mart ayında gerçekleştirdikleri baskındır. Bu baskın ile önemli bir başarı elde eden denzialtılar, İngiltere’ye giden konvoylara ağır darbeler indirir. Sadece iki gemiden oluşan bu filoya karşı, U-Boat’ların ciddi ittifakı gemileri yıldırmaya yeter. İki ayrı deniz kuvvetinin biraraya gelerek, İngiltere yolunda ilerleyen gemilere saldırısı Alman deniz kuvveti olan U-Boat’ların en önemli başarısıdır. Ancak U-Boat’lar acıklı sondan kurtulamazlar.

Kitap Hakkında

Gerçek olaylar ve belgeler üzerinden anlatılan bu kitap David Mason’un yazdığı gerçek bir tarih hikayesidir. Alman denizaltılarının kuruluşundan yıkılışına hikayesi anlatılır.

Bir önceki yazımız olan Fetö'nün Darbe Girişimi - Anadolu Ajans başlıklı kitabımızda 15 Temmuz, Anadolu ajans ve Darbe hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.