O - Stephen King - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

O – Stephen King

O – Stephen King

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Ekim 12th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 185
Yazar: Stephen King

7.333 Kişi Tarafından Görüldü

EN SÜRÜKLEYİCİ ESERLERDEN BİR TANESİ: O

Stephen King dünyaca ünlü sayılı roman yazarları arasında yerini korumaya devam eden bir kişidir. Romanları birçok kişiye ulaşmış ve tüm dünyada yerini almayı başarmıştır. Stephen King, korku, gizem, cinayet, sır, vahşet, acı gibi duyguları okuyucularına ulaştırmayı amaç edinmiş gibi davranmaktadır. Stephen King O adlı kitabı oldukça çok kişiye ulaşmıştır.

O, adlı kitabın içeriğinde yer alan karakterlere şanslı yedili ismi takılmıştır. Romanda, bu 7 şanslı kişinin başından geçenler aynı zamanda nasıl maceralara girdikleri anlatılmıştır.

Konu bir kasabada geçmektedir.

Bu kasabanın adı Derry kasabasıdır. Bu kasabada belli bir inanış hakim olmuştur. Bu inanış ise Derry adlı kasabada yılın belirli dönemlerinde uyanan bir yaratığın varlığıdır. Bu yaratık uyandığında küçük çocuklarla beslenip güç toplamakta ve daha sonra tekrar uyumaktadır.

Bu olay her otuz senede bir yeniden gerçekleşmektedir. Hikâyenin karakterleri olan şanslı yedili de bu kasabada yaşamaktadır. Bu kişiler O’nu yaralamayı başarmışlardır. Daha sonra dünyanın farklı yerlerine dağılan bu kişiler yıllar sonra tekrar kasabalarına dönmeye karar vermişlerdir. Çünkü kasabada yaşayan diğer arkadaşları onları verdikleri sözü tutması için yaratık uyanınca geri çağırmışlardır.

O, denilen yaratık, gelen yedi kişinin tüm korkularını kullanarak onlara gözükmeye başlamıştır. Kimine bir palyaço, kimine bir kurt adam kimine ise kendi babası olarak görünmüştür. Stephen King’in O adlı eserindeki O, ‘İT’dir.

Kitap Yorumları Şu Şekilde;

“Her ne kadar kalınlığıyla göz korkutsa da tek solukta okunabilecek mükemmel bir kitap. Betimlemeler çok etkileyici, kendinizi olayın içinde hissediyorsunuz…”

“Mükemmeldi. Kesinlikle alıp okumanız gereken kült bir eser. Karakterlere o kadar bağlanıyorsunuz ki kitap bitmesin istiyorsunuz.”

Bir önceki yazımız olan Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk - İskender Pala başlıklı kitabımızda Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk, iskender pala ve pdf kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

“O – Stephen King” için 3 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.