Mrs. Dalloway (Toplu Eserleri) - Virginia Woolf - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Mrs. Dalloway (Toplu Eserleri) – Virginia Woolf

Mrs. Dalloway (Toplu Eserleri) – Virginia Woolf

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Şubat 2nd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 172
Yazar: Virginia Woolf

245 Kişi Tarafından Görüldü

Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda Londra. Sıcak bir yaz günü Clarissa Dalloway o akşam vereceği büyük partiye hazırlanmaktadır. Aynı gün Hindistan’dan beklenmedik bir ziyaretçi gelir: İlk aşkı Peter Walsh. zihninde. Bütün yaşamı, ilişkileri ve sıradan, tekdüze evliliğine götüren olaylar bir bir geçer gözlerinin önünden.

Clarissa çevresinde sürüp giden hayata ve o hayatın içindeki sayısız insana odaklanırken, yazar da çeşitli karakterler arasında gidip gelir ve onların yaşadıklarını Mrs. Dalloway’in akıp giden gününün içine yerleştirir.

Yorum

Clarissa Dalloway’in hayatında bir gün, Londra’da bir Haziran günü, Big Ben’in çanları ve onu bitirmek için modaya uygun bir parti ile doğru, kişisel olmayan, duygusuz bir şekilde noktalanmış, Bayan Woolf’un yeni romanının tam hikayesidir, ancak yine de başarıyor.

Bayan Dalloway’in kişiliğinin tüm tonlamalarını ve modern uygarlığın pek çok imalarını bu yirmi dört saatin hesabında bir araya getirmek.  Sahip olduğu neredeyse mükemmel bir varlıktır, ama onda bir küskünlük, ruhani lütufların bir kıtlığı ya da daha doğrusu olumlu bir iğrençlik vardır. NY Times

“Bu romanın yirminci yüzyılın en önemli romanlarından biri oluşunu açıklamak kolay değil. Virginia Woolf bir dil ve anlatım ustası ama bu yeterli değil;  bilinç akışı da yalnızca ona ait bir teknik değil. Bu yazınsal ruh dışarıdan, yazarından değil, romanın dünyasından geçer okura.”SEMİH GÜMÜŞ

Bir önceki yazımız olan Görünmez Koleksiyon: (Takıntı ve Arzu Masalları) - Stefan Zweig başlıklı kitabımızda Görünmez Koleksiyon: (Takıntı ve Arzu Masalları), Görünmez Koleksiyon: (Takıntı ve Arzu Masalları) ekitap indir ve Görünmez Koleksiyon: (Takıntı ve Arzu Masalları) ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.