Macbeth - William Shakespeare - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Macbeth – William Shakespeare

Macbeth – William Shakespeare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Eylül 8th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 157
Yazar: William Shakespeare

2.738 Kişi Tarafından Görüldü

Savaştan dönen ve yiğitlerin gözdesi olarak tanımlanan Glamis Baronu Macbeth, yolda üç cadıyla karşılaşır. Kendisine gelecekten haber veren cadıların kehanetlerinin bir bir gerçekleşmeye başladığını gören Macbeth, kral olma yolunda sayısız cinayet işler.

Onun kanlı eylemlerini, benliğinde yaşadığı gel gitleri ve korkularını okurken, karanlık arzuların, iktidar ve yükselme hırsının, insanı nasıl tükettiğine şahit olacaksınız.

Peki, Macbeth öldüğünde ne hissedeceksiniz?

Adalet yerini buldu mu diyeceksiniz yoksa nefretle karışık bir acıma hissi mi duyacaksınız?

Macbeth Ciltli William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren bu efsanevi yazar, büyük olasılıkla 1606 yılında yazdığı Macbeth’le “yükselme arzusu ve politik hırsın” kişiyi neye dönüştürebileceğini dünü, bugünü ve yarını kapsayacak bir derinlikle öngörmüştür.

Sabahattin Eyüboğlu (1909-1973); Hasan Âli Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarından biriydi. Tek başına ya da “imece” birlikteliğiyle yaptığı çeviriler, Hayyam’dan Montaigne’e, Platon’dan Shakespeare’e hep, dünya kültürünün doruk adlarındandı.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.