Lontano - Jean Christophe Grange - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Lontano – Jean Christophe Grange

Lontano – Jean Christophe Grange

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 18th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 747
Yazar: Jean Christophe Grange

6.023 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Lontano romanının başkahramanlarından biri Erwan Morvan’dır. Macera Belçika ve Kongo Fransa arasında geçen bir yolculuğu konu edinmiştir. Bu yolculukta karakterler sır dolu soluk soğuğa bir serüvene atılmıştır. Erwan Morven, Kongo ile ilgisi olmadığı halde kendini Kongo’da bulmuştur. Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bir cenaze törenine katılmasıyla hikâye başlamıştır. Erwan oraya nasıl geldiğini ve Kinşasa’ya nasıl iniş yaptığını bilmemektedir. Aslında baba oğul birlikte yer aldıkları Kongo Cumhuriyeti’ne, cinayetten geriye kalan parçaları birleştirerek bazı sır dolu olayları aydınlatmak için gelmişlerdir.

İçinde bulundukları cinayetin ne derece vahşice ve sır dolu olabileceğini onlarda
bilmiyorlardır. Cinayetlerin birinde ölünün kalp krizinden öldüğü söyleniyorken altında yatan farklı olayların bir bir ortaya çıkacağı tahmin edilmiyordu. Erwan’ın babası aslında bugüne kadar çok fazla cinayet araştırmalarında bulunmuş ve gizli kapaklı faaliyetler içinde yer almıştı. Morvan Fransa’da kayda değer bir ün sahibi olmuştu. Ancak bu ün kirli olaylara takılan bir maske gibi geri planda kalmayı başarmıştı Bu noktada Morvan, entrikalar çevirmiş, çalmış, şantaj yapmış ancak bu eylemleri Cumhuriyeti korumak adına yaptığını düşünmeye çalışmıştır.

Hikâyenin devamında, ortaya çıkan seri katilin ne kadar vahşi ve acımasız bir katil olduğundan bahsedilmiştir. Kongo Cumhuriyeti’nde başlayan macera dolu hikâye Afrika topraklarına ulaşmıştır. Erwan ile babası Morvan cinayet bürosunda çalışmışlardır. Ancak baba oğul arasında ki rekabet asla bitmemiş hikâyenin ileriki aşamalarında bile Erwan babasıyla ilgili kafasında oluşturduğu düşüncelerden bir türlü kurtulamamıştır. Lontano kitabının gidişatı bu şekilde ilerlemiş ve hikâyenin seri katilinin insanlara daha fazla zarar vermesi engellenmiştir.

Kitap  Yorumları Şu Şekilde,

“Kitabın yarısına kadar incelikle işlenmiş bir olay örgüsü var.Yarısında sonra ise yazar,okuyucuyu içine çeken,merak öğesini en üst düzeye çıkaran bir anlatım seçmiş.Harika.”

“Grange’nin Kaiken ile düşen temposu Lontano ile biraz artsa da hala eski kitaplarının gerilimi ve etkisi bu kitap da yok. Fakat yine de ilginç sonu ve hikayenin tam olarak bitmemesi ilgiyi artırıyor. Bu hikayeden bir kitap daha çıkar. Bence okumalısınız.”

“yazar gerilimin dışında bu romanda aile ilişkileri üzerinde de durmus değişik bir deneyim olmuş. polisiye kısmında kendini bile aşmayı başarmış en iyi grange romanı değil belki ama tekrara düşmeden bu kadar başarılı olmak. şapka çıkarıyorum”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

Kitap yayıncının isteği üzerine Telif Hakkı nedeniyle kaldırılmıştır

Bir önceki yazımız olan Uyku Duvarının Ötesinde - H. P. Lovercraft başlıklı kitabımızda bilimkurgu kitapları, lovecraft ve Uyku Duvarının Ötesinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.