Kurtarıcı (Harry Hole Serisi 6) - Jo Nesbo - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kurtarıcı (Harry Hole Serisi 6) – Jo Nesbo

Kurtarıcı (Harry Hole Serisi 6) – Jo Nesbo

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Eylül 18th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 507
Yazar: Jo Nesbo

561 Kişi Tarafından Görüldü

Çok sıkı bir polisiye! Oslo’nun en “cool” dedektifi yüzü olmayan katilin peşinde…

51 Dilde 25 Milyon Okur

“Hızlı ve öfkeli” The New York Times. Kurtuluş Ordusu’nun yaz kamplarından birinde 14 yaşında bir kız tecavüze uğrar. On iki yıl sonra, Oslo’da Kurtuluş Ordusu’nun düzenlediği bir sokak konserinde, ordu mensuplarından genç bir adam alnından vurularak öldürülür.

Ortada ne cinayet silahı vardır, ne de olası bir cinayet sebebi… Konser fotoğraflarında kırmızı fular takmış bir adam dedektif Harry Hole’nin dikkatini çeker. Çeşitli açılardan çekilmiş fotoğrafları, yüzleri ayırt etmekte uzman Beate Lönn’e gösterdiklerinde, o bile adamın aynı kişi olduğundan emin olamaz. Yüzü olmayan bir adamdır Harry Hole’un kentin arka sokaklarında adım adım kovalayacağı. Katil ise henüz işini bitirmemiştir.

“Beata projektörüne bağlıydı, gözleri kapalıydı ve yüzü kırmızı makarnadan yapılmıştı. “Önünüzdeki resim yüz kaslarını gösteriyor mu?” Diye başladı. Yüz ifadelerini oluşturan kaslar da görünüşünüzü değiştirebilir.

Esas olarak alında, gözlerin musculus supersilii kası ile birlikte kaşları ve ağız çevresini kaldırır. Örneğin kas, frontal kasını hareket ettirir. Orbicularis oculi kası, göz çevresindeki yüz kasını sıkılaştırır veya sıkıştırır, vb. Beata, uzaktan kumandadaki düğmeye bastı. Çerçeve değişti ve şimdi ekranda şişirilmiş yanakları olan bir palyaço gösteriliyor.

Yüzümüz bu tür yüzlerce kastan oluşuyor ve yüz ifadelerini değiştirmek zorunda kalan profesyoneller bile bu tür fırsatların sadece küçük bir kısmını kullanıyor. Oyuncular ve komedyenler maksimum hareket kabiliyeti elde etmek için yüz kaslarını eğitirken, sıradan insanlar yıllar içinde kaslarını kaybederler.

Ancak yüz ifadelerini kullanan oyuncular ve diğer insanlar bunu duygularını ifade etmek için kullanırlar. Elbette duygular önemlidir, ancak evrenseldir ve o kadar da fazla değildir. Öfke, neşe, aşk, şaşkınlık.

Bir önceki yazımız olan Yabancı - Stephen King başlıklı kitabımızda Yabancı Stephen King, Yabancı Stephen King ekitap indir ve Yabancı Stephen King ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.