Kumral Ada Mavi Tuna - Buket Uzuner - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner

Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: İlk Baskı Yılı 1997
Eklenme: Eylül 11th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 500
Yazar: Buket Uzuner

4.670 Kişi Tarafından Görüldü

Tuna, adını dedesi tarafından Tuna Nehri gibi saf ve duru olması düşüncesiyle almıştır ve gözleri Tuna Nehri kadar mavi olduğundan dedesi ona bir de Mavi Tuna göbek adını vermişti. Tuna’nın bir de Aras adında abisi vardır. Abisi de adını bu düşünceyle almıştır.

Tuna ve ailesi Kuzguncuk’ta oturmaktaydı. İleriki yaşlarında da Kuzguncuk onun için çok değerli kalmıştır. Kendisi 5 yaşlarındayken evlerinin karşısına o dönemin çok ünlü oyuncuları olan Süreyya Mercan ve Pervin Gökay ailesi taşınmıştı. Kuzguncuk’ta büyük ilgi toplayan bu olay, Tuna’nın da dikkatini çekmişti.

Bu ailenin kendi yaşlarında bir de kızı olduğunu öğrenince Tuna’yı daha da büyük bir heyecan sardı ve onunla tanışmak için sabırsızlanıyor fakat bir türlü cesaret edemiyordu. Bu kız Ada idi.

Ülke bir iç savaş yaşamaktadır ve Tuna da bir sabah evinden savaş nedeniyle alınır.

Tuna ise hem dışarıdaki savaş hem de kendi iç dünyasındaki içsel savaşla mücadele eder. En büyük hatırası Ada’dır. Ada, Meriç, Araş, Tuna dörtlüsü etrafında şekillenen Kuzguncuk anılarını roman boyunca geriye dönüşlerle düşler.

Babası terzi olan Tuna’nın Araş adlı bir de kardeşi vardır. Bu isimler yaşanılan coğrafyaların adlarıdır. Tuna’nın komşusu ise film yıldızları Süreyya Mercan, Pervin Gökay ve kızları Ada’dır. Çocuk yaşta Tuna, Ada’ya karşı aşk duygularıyla yaklaşır.

Araş ise güçlü kişiliği ve fiziğiyle Ada’nın büyülendiği kişidir. Tuna Ada’yı düşlerinde yaşatır. Kumral Ada ve Mavi Tuna’nın aşkı Aras’ın ölümüyle sessizliğe bürünür. Ada, Aras’ı sonsuza dek sever; Tuna ise aşkını hep içinde saklar. Ada aslında onun ilgisini bilir ve ona Mabel adını takar.

Bir önceki yazımız olan Aşk Köpekliktir - Ahmet Ümit başlıklı kitabımızda Aşk Köpekliktir ekitap indir, Aşk Köpekliktir ekitap oku ve Aşk Köpekliktir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.