Kukla - Ahmet Ümit - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kukla – Ahmet Ümit

Kukla – Ahmet Ümit

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 21st, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 690
Yazar: Ahmet Ümit

4.640 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Kukla adlı eserde yıllar sonra karşılaşan iki üvey kardeşin hikayesi anlatılmaktadır. Kardeşlerden birisi yaşamın anlamını alkolde arayan ve eskiden gazetecilik yapan Adnan, diğeri ise karanlık güçlerin takipçisi olan Doğan. İki kardeş uzun zaman sonra karşılaşır ve Doğan Adnan’ın eski gazetecilik günlerine dönebilmesi için elinde çok gizli bilgi ve belgelerin bulunduğunu söyler. Ancak Doğan bunu söylerken kendisinin başı beladadır. Çünkü Doğan çocukluğunda Adnan ve babasının karşısındaki ezikliğinin acısını çıkarmak için siyasi işlere bulaşmıştır. Sonrasında ise kötü ve devletin karanlık işlerini yapan bir adam olmuştur. Adnan ise bir taraftan eski gazetecilik günlerine dönmek isterken diğer taraftan devlet, mafya, çete, polis gibi güçlere bulaşmak istemez. Durum şöyledir ki Doğan’ın arabasında direksiyona umraniye cilingir kelepçeli tamamen yanmış olan bir ceset bulunur. Polislerin sorgusu ile başlayan bu zaman diliminde Adnan ise ister istemez olaylara dahil olur.

Kitabın Düğüm Noktası

Kukla adlı eserde en büyük sorun olayların ve ölümlerin çok karmaşık ve hızlı gerçekleşmesidir. Yanan ceset için kimlik tespitinin yapıldığı süre zarfında Adnan’ın hayatı soruşturma, tehdit telefonları ve polisler ile alt üst olmuştur. Doğan’ın vermek istediği belgelerin Adnan’da olduğu düşünülmekte ve bu sebeple tüm oklar ona çevrilmektedir. Tüm bu olanlar ile Adnan başına büyük bir iş almıştır. Kitabı okurken merak konuları artacak ve Adnan bu beladan alnının akıyla kurtulabilecek mi diye sorular oluşmaya başlayacaktır.

Kitap Yorumları Şu Şekilde,

“Ahmet Ümit ortaya koymuş yine ustalığını. Okuduğum en iyi polisiye kitaplarından biri. Okuyun pişman olmayacaksınız”

“Son zamanlarda okuduğum en sürükleyici kitaptır. Kitabın son 50 sayfasında ter içinde kaldım, mide ağrısı çekerek okudum. Okumakta çok geç kalmışım.”

“Bana göre bu eser Türk Edebiyatında ortalamanın biraz üstünde, Ahmet Ümit külliyatının ortalamasının biraz altında kalıyor. Yazarın daha iyi eserlerini okudum. Kıyaslama yaparsak durum budur. Eseri kendi içinde değerlendirirsek zaman zaman sıkıldığımı ancak genel olarak iyi bir kitap olarak aklımda kaldığını söyleyebilirim. Son kısımları bekleneceği üzere daha akıcı ve bir çırpıda okunan bir finalle sonlanıyor. Okumaya değer.”

pdf polisiye roman, polisiye e-kitap indir

Bir önceki yazımız olan Zahir - Paulo Coelho başlıklı kitabımızda indir, Paulo Coelho ve pdf kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kukla – Ahmet Ümit” için 4 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.