Kuantum Casusu - David İgnatius - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kuantum Casusu – David İgnatius

Kuantum Casusu – David İgnatius

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Haziran 18th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 368
Yazar: David İgnatius

3.758 Kişi Tarafından Görüldü

Süper hızlı bir kuantum bilgisayar, nükleer bir bombanın dijital karşılığıdır; kim böyle bir şeye sahip olursa herhangi bir şifrelemeyi parçalayıp herhangi bir kodu kırabilir.

Dünyanın ilk kuantum bilgisayarını kurma yarışının galibi, nesiller boyunca küresel bir hakimiyete kavuşacak. Mesele şu, bitiş çizgisini ilk kim geçecek: ABD mi Çin mi?

Bu sürükleyici casusluk geriliminde ABD’nin çok gizli kuantum araştırma laboratuvarları, Çinli bir muhbir tarafından ifşa edilerek tarihin gidişatını değiştiren ölçülerde bir köstebek avına neden olur.

Uluslararası çok satan “Body of Lies” ve “The Increment” kitapların ve başrollerini Russell Crowe ve Leonardo Di Caprio’nun paylaşarak fimi çekilen “Body of Lies/Yalanlar Üstüne” kitabın yazarından yeni bir casusluk romanı…

Yazar Hakkında Bilgi:

Washington Post gazetesinin editör kadrosunda yer alan ve köşe yazarlığını da yapan Ignatius, baba tarafından, 20’nci yüzyılın başlarında ‘Amerika’ya göç etmiş Ermeni bir ailenin’ torunu.

Babası, Başkan Lyndon Johnson döneminde, 1967-69 arasında Savunma Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş, esas olarak Washington Post’un başkanlığını yapmasıyla tanınmış Paul Robert Ignatius . 

David Ignatius, geçtiğimiz aralık ayında, ‘Yalanlar Üzerine/Body of Lies’ kitabının sinema uyarlaması nedeniyle (başrollerini Leonardo DiCaprio ileRussel Crowe’un paylaştığı Ortadoğu’da geçen bir casusluk filmi, İncirlik üssündeki bombalama sahneleriyle tartışılmıştı)

 İstanbul’a gelmiş, Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu ile İstanbul’da yediği yemek sonrasında ‘Türkiye’nin domino teorisine dikkat’ başlıklı yazısıyla dikkat çekmişti. Ignatius, son olarak, 4 Ocak’ta yazdığı 

‘Çevrilmesi Zor Bir Sayfa’ başlıklı yazıyla da, Ortadoğu’da yapılacak bir dizi seçim sonucunda tüm ülkelerde ‘radikal’ unsurların iktidara yürüme riskinin arttığını belirterek Obama yönetiminin Türkiye’nin görüşlerine dikkat etmesi gerektiğini vurgulamıştı. 

David Ignatius gibi, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu çok iyi bilen yetkin bir gazetecinin Davos’ta sergilediği tablo, gerçekten önemli soru işaretlerine sahip. Kanımız, bu kariyerde bir gazetecinin bu hatayı yapmasının çok zor olduğu, Davos panelinin biraz, İsrail’i aklama üzerine kurgulandığı yönünde.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 368

İlk Baskı Yılı : 2019

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.