Korku - Stefan Zweig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Korku – Stefan Zweig

Korku – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Yıl: Ocak 2016
Eklenme: Ağustos 24th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 80
Yazar: Stefan Zweig

9.769 Kişi Tarafından Görüldü

Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir kadın, sekiz yıllık evliliğinden sıkılmış, burjuva dünyasının kozasından çıkarak kendini genç bir piyanistin kollarına atmıştır. Ancak bu gizli ilişkiden haberdar olan bir şantajcının ansızın zuhur etmesiyle, hayatında yeni farkına vardığı bütün güzellikleri yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve kahredici bir korkunun pençesine düşer. Korku insanı bilinçdışına itilmiş utanç verici deneyimlerden, bastırılmış pişmanlıklardan özgürleştirebilecek güçte bir yapıt.

Irene rahat bir yaşamı olan evli ve iki çocuk sahibi genç bir kadındır. Kocası Fritz işinde çok başarılı bir avukattır. Kocası ile birbirlerini çok yakından tanımazlar. Irene zamanın çoğunu ya alışverişte yada davetlerde arkadaşları ile geçirerek harcar. Çocukları ile çok az ilgilenir çocuklarını evin işlerinin yanlarında çalışanlar yapar. Kocası Fritz işinde olan başarısı maddi yönden çok rahat yaşamalarını sağlar.

Irene bir gün gitmiş olduğu piyano konserinde piyanistle tanışır ve zaman içerisinde sevgili olurlar. Piyanistle başlayan yasak aşkları ona kendisini genç kızlık yıllarına götürmüş gibi hissettirir. Zaman içerinde belirledikleri günlerde piyanistin evinde buluşarak aşklarını yaşarlar.
Sevgilisin evinde ayrıldığı bir gün binanın kapısın önünde karşısında bir kadın görür bu kadın Irene nin üzerine yürüyerek kendi sevgilisini elinden aldığını gibi hakaret ve tehditler savurur. Kahramanımız bu durum karşısında buz kesmiş arkasına bile bakmadan kaçmıştır. İşte bu günden sonra yazarın işlemiş olduğu korku duygusu anlatılmaya başlanmış Irene içten içe büyük bir korku ile yaşamaya başlamış evden dahi dışarı çıkmıyordu. İlk iş olarak sevgilisi istemese de ondan ayrılır. Bir gün korkularını devam ettirecek bir mektup gelir evlerine. Binan önünde gördüğü kadın bu sefer ondan santaj ile para istiyordur.
Irene duruma anlam veremiyordu kadın evine kadar onu takip etmiş olmalıydı. O kadar çok tedirgin ve korku dolu yaşıyordu ki ev halkı dahi ondaki değişimi anlamış kocası bir kaç kere onunla iletişim kurup yardımcı olmaya çalışsa da durumu kimseye anlatmamıştır.
Kadının şantajları devam ediyor her seferinde daha fazla para istiyordu. Irene parayı her verdiğinde bir kaç gün sonra yeniden yeni bir mektup. Hatta bir seferinde kadın evlerine dahi gelmiş parmağında ki yüzüğü bile almıştı. Bu süre zarfında Kahramanımız çocuklarına ve kocasına karşı ne kadar ilgisiz olduğunu yaptığı tüm hataları anlamıştı.
Irene en sonunda bu korku ve kaybetmenin bir son bulması gerektiğini düşünerek intihar etme kararı aldı ama ondan önce kendini tehdit eden kadını bulup dersini vermek istiyordu. Kadını sokaklarda ne kadar arasa da bulamadı. Eczaneden bir şişe morfin alıp intihar etmeyi düşündü tam bu sırada aslında her şeyi en başında belli bilen kocası gelip onu kurtarıyor.
Aslında Irene en çok korktuğu sahip olduklarını kaybetme durumudur. Lüks yaşamını, çocuklarını ve ailesini. 

Bir önceki yazımız olan Aşk Köpekliktir - Ahmet Ümit başlıklı kitabımızda Aşk Köpekliktir ekitap indir, Aşk Köpekliktir ekitap oku ve Aşk Köpekliktir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.