Kişi ve Kutsal - Simone Weil - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kişi ve Kutsal – Simone Weil

Kişi ve Kutsal – Simone Weil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Aralık 6th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 72
Yazar: Simone Weil

8.470 Kişi Tarafından Görüldü

Ne alıkoyuyor bizi karşımızdakinin gözünü çıkartmaktan? sorusuyla açılıyor Kişi ve Kutsal, nedir insanın insana kurtlaşmasına mâni?

Neden kötülük değil de iyilik bekleriz ötekinden? Simone Weil’in Nazi işgaliyle darmadağın bir hâl alan ülkesi Fransa için açlık grevindeyken yazdığı bu kitap, 20. yüzyılın en sıradışı filozoflarından birinin çağının insanlarına son çağrısı.

Kişi ve Kutsal  Simone Weil Kitabı Tanıtım Amaçlıdır.

École normale supérieure’ün ilk doktoralı kadın felsefecilerinden biri olan Simone Weil, kitlelerin bireyi yutup sildiği ideolojiler çağında insanın ufalanamazlığının, aşılamazlığının, indirgenemezliğinin sözcülüğünü yapıyor.

Giorgio Agamben’in önsözünde işaret ettiği üzere, Weil 21. yüzyıldaki okurlarına, yani bizlere çok şey söylüyor. Kapitalizmin dayattığı yabancılaşmayı duyumsamak için fabrikalarda çalışmaktan faşizmin yükselişine karşı İspanya İç Savaşında gönüllü askerliğe, felsefeyi dünyanın sorumluluğunu üstlenerek icra eden bir filozofun tarihe son notu karşınızda.

 

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 72

Ebat : 12,5 x 19,5

 

Kişi ve Kutsal  Simone Weil Kitabı pdf si telif hakkı nedeniyle Kaldırılmıştır

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kişi ve Kutsal – Simone Weil” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.