Kibele'nin Laneti - Cevat Turan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Ağustos 11th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 338
Yazar: Cevat Turan

717 Kişi Tarafından Görüldü

Unutulmak ister ölen,

Ölür yaşarken öldüren…

Ülke yangın yerine dönmüşken Anadolu’nun büyük zenginliğine göz koyanlar da tarihi eserlere göz dikmiştir. Kalatepe’de bir mağarada, bereket tanrıçası Kibele heykeli bulunduğuna dair bir bilginin peşine düşen Salih ve Alman arkadaşı Müller, eşsiz Frig heykeline ulaşmak için bir plan yaparlar. Ancak bu hırsızlıkta kendilerine yardım edecek, yöreyi iyi tanıyan ve güvenilir birine ihtiyaçları vardır. Parasını verince susacak ve suç işlemeye alışık birine… Salih’in çocukluk arkadaşı ve kabarık suç sicili yüzünden artık dağa çıkmış olan Mirza Hud’a ulaşırlar. Genç bir adam olan Mirza, buluştukları meydanda, onları küçük siyah gözleri ile ölçüp tartarken başlarına geleceklerden habersizdirler!

Altın Kibele heykelciği onları birleştiren bir kader yolu muydu yoksa yolun kendisi miydi? Bu yol sizi tapınak Şövalyelerinden, Hacerü’l-esved taşına, uykusundan uyandırılan Kibele’ye ve küçük hayatlarında huzuru arayan sade insanların kesişmelerine götürecek. Bu yolda belki kendinize de rastlayacaksınız.

Cevat Turan’dan bir seri katilin dünyasına keskin bir bakış:

Kibele’nin Laneti!

Roman Hakkında

Mirza Hud’un döktüğü ilk kan çocukluğundaki istismara dayanıyor. Bu anlamda tüm cinayetleri için sanki çok haklı bir zemini oluşuyor. Affedebilir miyiz, ne dersiniz?
Bizim toplumumuzda her şeyimiz hızla kirleniyor. Ahlak, dürüstlük, hoş görü, yardımlaşma her iyi ve insani olanı tanımlarsanız hepsi çürüdü. Bundan en fazla payı da çocuk istismarı aldı ve çocuklarla-yetişkinler arasındaki kadim akit yobaz yetişkinler tarafından daha çok bozuldu.

Kapalı ve geri toplumların kaderinde bu var ne yazık ki. Tarikatlara, cemaatlere emanet edilen çocuklarımızın başına gelenleri hep birlikte görmüyor muyuz?

Dünyayı ve ahlakı anlama biçimi olarak sadece kadın bedeni üzerinden düşünen, ona yasaklar getirmeye çalışan, günah denilen şeyin kendi vicdanında değil de kadının bedenin de arayan çağ dışı zihniyetle daha çok fazla işimiz var. Mirza Hud’un ilk cinayetlerdeki çıkış noktası olan çocuklukta kendisine yapılan istismarın, onun dünyasında nasıl bir travmaya ve iyiliğe olan inancın çöküşüne ayna tutmak gerekiyordu, bu roman da onu yaptı.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kibele’nin Laneti – Cevat Turan” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.