Kemik Mevsimi - Samantha Shannon - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kemik Mevsimi – Samantha Shannon

Kemik Mevsimi – Samantha Shannon

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ağustos 17th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 309
Yazar: Samantha Shannon

602 Kişi Tarafından Görüldü

İnsanların Zihnine Sızan Bir Casus

  1. Dünyanın büyük şehirlerinin bir kısmı Sion isimli bir güvenlik gücünün kontrolü altındadır. Paige Mahoney, Yedi Mühür olarak bilinen gizli bir örgütte, Sion Londra’nın yeraltı suç şebekesi için çalışmaktadır. Yaptığı iş, insanların zihinlerine girerek bilgi toplamasını gerektirmektedir. Paige bir rüyagezer, nadir bulunan bir durugörücüdür ve bu dünyada durugörücüler nefes almakla dahi vatana ihanet etmektedir.

İki Yüz Yıl Boyunca Gizli Kalmış Bir Hapishane

Yağmurlu bir günde yakalanan Paige’in tüm hayatı sonsuza dek değişir; karşısında Sion’dan da kötücül bir güç vardır. İki asır önce haritadan silinmiş ve başka bir dünyadan gelen, son derece güçlü bir ırk tarafından yönetilen Oxford şehri durugörücü hapishanesi olarak kullanılmaktadır. Refaim olarak bilinen bu ırk için durugörücüler paha biçilmezdir… Ordularının askerleri olarak.

Yıkılması Gereken Duvarlar

Paige, Refaim bekçisi ve onun eğitimini üstlenen Gardiyan’a verilir. Artık Gardiyan onun efendisidir. Ve düşmanı. Paige ancak öldüğünde özgür kalabileceği bu hapishanede eğitilmeye göz yummak zorundadır…

Özet

Paige Mahoney. Kendisi bir durugörücü, bir rüyagezer. Durugörücülerden bahsedecek olursak. Gücünü eterden yani sonsuzluktan alan, normal insanların -amarotikler- yapamadığı bazı yetenekleri olan doğaüstü insanlara deniyor. Rüyagezer ise insanların zihnine girerek onları yönetebilen, zihinlerinden geçenleri görebilen bir durugörücüdür. Paige ise durugörücülerin en nadir olanlarından birisi. Fakat durugörücülerin var olmaları dahi yasak olduğu için hayatlarını mim grupları denilen durugörücülerin beraber olduğu bir grupta devam ettiriyorlar.

Paige de onlardan birine dahildir. Bir gün Paige hayatı tehlikeli bir noktaya gelince yapmaması gereken bir şeyi yapıyor ve durugörücü olduğu açığa çıkıyor. Bu yüzden Paige’i 200 yıldır saklı olan bir hapishaneye gönderiyorlar. Bu hapishaneyi yönetenler ise Refaim’ler.

İnsan olmamakla birlikte çok güçlü olan bu doğaüstü varlıklar Durugörücüleri kullanarak bir ordu oluşturuyorlar. Nedeni ise Emim denilen bir canlı türünü öldürmek. Emim Refaim’ler için ölümcül sonuç doğuracak kadar tehlikeli varlıklar. Bu yüzden durugörücüleri eğiterek onları emimler ile yüz yüze getiriyorlar. Her durugörücünün bir gardiyanı vardır.

Gardiyanlar durugörücüleri eğiterek seviye atlamalarını sağlıyorlar. Her durugörücü beyaz ceketle yani seviyesiz olarak bu hapishaneye adım atıyor. Eğer ilk görev başarıyla tamamlanırsa pembe ceket, korkaklık yapıp kaçmaya çalışırsa sarı ceket alıyorlar.

Pembe ceket alanlar bir sonraki görevi de başarıyla tamamlarsa bir kırmızı ceket alarak bir savaşçı haline geliyorlar. Paige ise bir rüyagezer olduğu için ona apayrı bir ilgi gösteriyorlar. Ona verilen gardiyan ise kan hükümdarının yani Nashira’nın evleneceği kişidir.

Nashira ise Refaim olmakla beraber durugörücü özelliklerini de taşıyabilen Refaim’lerin hükümdarıdır. Nashira’nın evleneceği kişi de Auctrus’ur. Bu sebeple gardiyana Kan Refakatçisi de deniyor. Paige’in bu hapishaneden kurtulmasının tek yolu ölüm olduğu için Refaim’lere hizmet etmekten başka çaresi kalmıyor.

Bir önceki yazımız olan Felaket - Laurell K. Hamilton başlıklı kitabımızda Felaket - Laurell K. Hamilton, Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap indir ve Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.