Kayıp Kaşık - Sam Kean - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kayıp Kaşık – Sam Kean

Kayıp Kaşık – Sam Kean

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2013
Eklenme: Ekim 27th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 359
Yazar: Sam Kean

365 Kişi Tarafından Görüldü

Kayıp Kaşık (Periyodik Tablonun Ardındaki Delilik ve Aşk Hikayeleriyle Dolu) kitabından; periyodik tablo antropolojik bir harikadır, insanoğlunun ve fiziksel dünyayla nasıl bir ilişki içinde olduğumuzun tüm muhteşem, kurnazca ve çirkin yönlerini yansıtan bir insan eseri, türümüzün yoğun ama küçük ve zarif bir alfabeyle yazılmış tarihçesidir.

Periyodik tabloyu yeriz, onu soluruz; o insanları zehirler; savaşları peydahlar. En üst soldaki hidrojenle en alt sıra boyunca gizlenen insan yapımı imkansızlıklar arasındaki yolculukta kabarcıkları, bombaları, parayı, simyayı, politik oyunları, tarihi, zehri, suçu ve aşkı bulursunuz. Hatta biraz da bilimi…

Şimdiye dek, kimyayla ilgili neşeli bir şeyler okumak aklınıza hiç gelmedi. Peki size, aslında çok şey kaçırdığınızı söylesek, ne dersiniz?

İşte Kayıp Kaşık bunu telafi etmek için harika bir fırsat!

Çünkü ödüllü yazar Sam Kean Kayıp Kaşık’la bize elementlerin ve onları keşfedenlerin kimi zaman eğlenceli kimi zaman düşündürücü tarihini anlatıyor.

“Sam Kean, daldan dala atlayan yazım tarzıyla keyifli bir okuma imkanı sunuyor. Öğrenirken eğlenmek de isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.” Library Journal

The Royal Society Bilim Kitapları dalında Winton Ödülü Adayı New York Times çok satan bilim kitapları listesinden

“Kışkırtıcı bir eser… Zekice kaleme alınan Kayıp Kaşık, zevkle okunuyor, kolayca sindiriliyor…” The Guardian

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.