Kayıp Ağaçlar Adası (The Island of Missing Trees) - Elif Şafak - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kayıp Ağaçlar Adası (The Island of Missing Trees) – Elif Şafak

Kayıp Ağaçlar Adası (The Island of Missing Trees) – Elif Şafak

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Mayıs 22nd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 411
Yazar: Elif şafak

288 Kişi Tarafından Görüldü

Bu Tuhaf Dünyada 10 Dakika 38 Saniye’nin Booker kısa listesindeki yazarından zengin, büyülü yeni bir roman – şimdi Sunday Times’ın en çok satan ilk on kitabı arasında 1974’te Kıbrıs adasındayız.

 

Rum ve Hıristiyan Kostas ile Türk ve Müslüman Defne’nin gizlice buluşabildikleri tek yer meyhanedir. Şehirdeki en iyi yemeği, en iyi müziği, en iyi şarabı burada bulabilirsiniz. Ama mekanda bir şey daha var:

 

Bir kaç saatliğine de olsa dışarıdaki dünyayı ve onun ölçüsüz acılarını unutturuyor insana. Tavernanın ortasında, çatıdaki bir boşluktan büyüyen bir incir ağacı var. Bu ağaç onların suskunluğuna şahit olacak, mutlu buluşmalar, onların sessiz, gizli gidişleri; ve ağaç, savaş patlak verdiğinde, başkent enkaza dönüştüğünde, gençler ortadan kaybolup parçalandığında orada olacak.

 

Cevaplar için çaresiz, yılların sırlarını, ayrılığı ve sessizliği çözmeye çalışıyor. Atalarının topraklarıyla olan tek bağlantısı, evlerinin arka bahçesinde büyüyen bir Ficus Carica’dır. Ödüllü yazar Elif Şafak, Kayıp Ağaçlar Adası’nda bize aidiyet ve kimlik, aşk ve travma, hafıza ve hafıza kaybı, doğanın insan kaynaklı yıkımı ve nihayet yenilenme üzerine zengin, büyülü bir hikaye sunuyor. ‘

 

Not: orjinal ismi The Island of Missing Trees “Kayıp Ağaçlar Adası” orjinal çeviri olmayıp, çevirilerde hatalar mevcuttur ve kitap hakkında bilgi amaçlı olarak yayınlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çay Güzeli - İsmail Saymaz başlıklı kitabımızda Çay Güzeli - İsmail Saymaz, Çay Güzeli - İsmail Saymaz ekitap indir ve Çay Güzeli - İsmail Saymaz ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.