Kardeşini Doğurmak - Büşra Sanay - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kardeşini Doğurmak  – Büşra Sanay

Kardeşini Doğurmak – Büşra Sanay

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Şubat 9th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 335
Yazar: Büşra Sanay

352 Kişi Tarafından Görüldü

Kardeşini Doğurmak (Türkiye’de Ensest Gerçeği) kitap’ı; Büşra’nın konuşması ile başlıyor sonra bir mağdurun veda mektubu ile devam ediyor. Sonra da Büşra’nın şehirlerde mağdurlarla, psikologlarla, öğretmenlerle, avukatlarla yaptığı görüşmeler. En sondaysa anket çalışması. Emek kokan bir kitap. Kitabın sonunda bir mağdur “anlatayım da başkaları bunu yaşamasın” dedi. İşte bunun için verilen bir emek var.

 

Kardeşini Doğurmak elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir kalemin ürünü…

 

“Direkt büyüdüm, büyüttüler”

“Büşra Sanay insanlığın en karanlık noktasına, en bağışlanmaz suçuna büyük bir cesaretle eğiliyor ve ne kadar acı olursa olsun gerçeğin gözünün içine bakmaya çağırıyor bizi. Belki de arınma, bu yüzleşmelerle gelecek. Büşra gibi duyarlı insanların acı çekme pahasına yazdığı, böyle önemli kitaplarla… Okurken sarsılacaksınız hem de çok sarsılacaksınız. Sanırım gerekli olan da bu…”

 

Zülfü Livaneli

 

Türkiye’nin en mahrem yerinde görülmeyen, görmezden gelinen bir yara: Ensest. CNNTürk haber spikeri Büşra Sanay, yıllarca süren titiz bir çalışmayla ensest mağdurlarından ailelere,

 

sosyologlardan ilahiyatçılara, hukukçulardan eğitimcilere, psikologlardan adli tıpçılara kadar her kesimden insanla konuşarak Türkiye’nin ensest tablosunu ortaya çıkardı.

Bir önceki yazımız olan Altın Kız - Elin Hilderbrand başlıklı kitabımızda Altın Kız - Elin Hilderbrand, Altın Kız - Elin Hilderbrand ekitap indir ve Altın Kız - Elin Hilderbrand ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.