Kalplerin Keşfi (Tam Metinli Baskı Mükaşefetü'l Kulub) - İmam Gazali - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kalplerin Keşfi (Tam Metinli Baskı Mükaşefetü’l Kulub) – İmam Gazali

Kalplerin Keşfi (Tam Metinli Baskı Mükaşefetü’l Kulub) – İmam Gazali

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Mart 19th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 465
Yazar: İmam Gazali

6.843 Kişi Tarafından Görüldü

Kalplerin Keşfi (Tam Metinli Baskı Mükaşefetül Kulub), İmam Gazali, asırlar öncesinden kaleme aldığı bu kitabında kalbimizin derinliklerine inerek, gönüllerimize musallat olan ve maddi-manevi değerlerimizi tehdit edebilecek her türlü tehlikeleri teşhis ediyor.

Eşsiz bir vaaz, nasihat, öğüt ve irşat kitabıdır. Kalbleri hassas bir İslâmi hayata sevk etmeyi, oraya İslâmî yaşayışı yerleştirmeyi hedefler. Büyük bir ehemmiyeti haizdir.

Bunun yanında kurtuluşa ermenin yegâne yolu olan istikametin kriterlerini de adeta reçete halinde sunarak iman üzere sebat etmemizin yöntemlerini bizlere gösteriyor.

İman ve İslâm’ın Vasıfları: İmâm-ı Gazâli Hazretlerinin bu eseri, mevzuu itibariyle tasavvufî ve ahlâkî bir eserdir.

Sevgiden tövbeye, kibirden harama, Şeytanın tuzaklarından faziletli amellere kadar 111 konuya dair büyük imamın derunundan dökülen nasihatlerini sizlerin istifadenize sunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Din ve Laiklik Üzerine # Atatürk - Doğu Perinçek başlıklı kitabımızda Din ve Laiklik Üzerine (Atatürk) Doğu Perinçek epub indir, Din ve Laiklik Üzerine (Atatürk) Doğu Perinçek epub oku ve Din ve Laiklik Üzerine (Atatürk) Doğu Perinçek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.