Kadınlar Cinsellik ve Sevgi - Georg Simmel - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kadınlar Cinsellik ve Sevgi – Georg Simmel

Kadınlar Cinsellik ve Sevgi – Georg Simmel

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ağustos 15th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 151
Yazar: Georg Simmel

767 Kişi Tarafından Görüldü

Georg Simmel, Kadınlar Cinsellik ve Sevgi kitabındaki çalışmalarına konu ettiği başlıca sosyolojik kavramlar ve toplumsal ilişkilerin kökenine dair işaret ettiği sorunsallar ile günümüz sosyolojisi ve kültürel araştırmalarına katkı yapmaya devam ediyor.

20. yüzyılın ilk yıllarında yayımlanan Dişil Kültür, Cinsiyetler Sorununda Göreli ve Mutlak, Kur Yapma ve Sevgi başlıklı dört ayrı denemesinin avrupa yakası escort bir araya getirildiği bu kitapta Simmel, kültürü yaratan bireyler arası etkileşim biçimlerinin metafizik temellerini Kant, Schopenhauer ve Nietzsche gibi filozofların düşüncelerine yaptığı isabetli göndermelerle dişil ve eril kategoriler ekseninde sorguluyor.

Kültür; bireylerin, türün tarihinde iş başında olan nesne­leşmiş tin sayesinde elde edilen yetkinliği olarak değerlendi­rilebilir.

Öznel varlık, nesnel değerlerin yani, ahlak ve bilgi, sanat ve din değerlerinin; toplumsal oluşumlara ait değerle­rin ve içsel yaşamın ifade biçimlerinin edinilmesi sürecinde tamamlanması aracılığıyla birlik ve tamlığı içinde kültür­lenmiş olarak ortaya çıkar.

İçsel kendiliğin dünya ile bilişsel ve pratik ilişkisinden ileri gelenlerin yanı sıra içsel varoluşun tüm alanlarında, tekil bir öğenin anlam ve değerini istisnasız her durumda diğer bir öğe ile ilişkisi içinde ya da, daha ziyade ilişkisi olarak kav­rarız. Dahası, bu ikinci öğenin doğası da ilkine gönderimle belirlenir.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.