Kadın Psikolojisi - Karen Horney - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kadın Psikolojisi – Karen Horney

Kadın Psikolojisi – Karen Horney

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Mart 10th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 274
Yazar: Karen Horney

2.481 Kişi Tarafından Görüldü
  • Kadın, erkeğin kaburga kemiğinden mi yaratılmıştır?
  • Kadın, “iğdiş edilmiş bir erkek” midir?
  • Kadın doğası gereği mi mazoşisttir?
  • Erkekler kadınlardan niçin korkar?
  • Cinsler arasındaki güvensizliğin nedenleri nelerdir? Kadın neden erkek olmak ister?
  • Analık içgüdüsü diye bir şey var mı?
  • Neden mutlu evlilikler yok denecek kadar azdır? 


Horney’in, Freud’un klasik kadın psikolojisine yönelik eleştirel yaklaşımlarını içeren denemelerinden oluşan bu kitap, yukarıdaki sorulara yanıtlar aramakta ve Freud’un kadın psikolojisine ilişkin temel önermelerini kuşkuya boğmaktadır.

Her ne kadar Horney sonraki yapıtlarında kadın ve erkek için ortak bir analitik yaklaşım geliştirmişse de, buradaki denemeler, Freud’un sorgulaması ve Horney’in, insan psikolojisine ilişkin kendi gelişimini göstermesi açısından ilginç birer belge niteliğini taşımaktadır.

Karen Horney

Karen Horney (1885-1952), Hamburg doğumlu. Tıp öğreniminden sonra Berlin Psikanaliz Enstitüsü’ne girdi. Birçok enstitüde görev alan Horney, New York Psikanaliz Enstitüsü’ndeki görevine son verilmesinden sonra Association for the Advancem ent o f Psychoanalysis’i kurdu.

“Psikanalizin ilerlemesine ve bireyler arası ilişkilerin incelenmesine gerçek bir katkı”olarak değerlendirilen Horney’in çalışmaları (Ruhsal Çatışmalarımız, Nevrozlar ve İnsan Gelişimi, Kendi Kendine Psikanaliz) ÖTEKİ PSİKOLOJİ dizisi içinde yer alıyor

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.