Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi - Mary Wollstonecraft - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi – Mary Wollstonecraft

Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi – Mary Wollstonecraft

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Aralık 9th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 292
Yazar: Mary Wollstonecraft

432 Kişi Tarafından Görüldü

Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi ; Mary Wollstonecraft (1759 – 1797) : 38 yıl süren kısa ömrüne karşın, erkek egemenliğindeki felsefe alanında yazdıklarıyla, kendisinden sonraki yüzyılları kadın hakları konusunda derinden etkileyen bir 18.Yüzyıl düşünürüdür.

“Kadınların davranışlarında bir devrim yapmanın, kaybettikleri haysiyeti yeniden kazanmalarının ve insan türünün bir parçası olarak kabul görmelerinin vakti gelmiştir.” Kafka Kitap: “Büyük Fikirler”

Tarih boyunca bazı kitaplar dünyayı değiştirdi. Bununla kalmayıp; bizleri ve birbirimizi görme biçimimizi etkiledi. O kitaplar ki tartışmalara, muhalif fikirlere, savaş ve devrimlere esin kaynağı oldular. Aydınlattılar, harekete geçirdiler, kışkırttılar, teselli ettiler. Yaşamımızı zenginleştirdiler ve bizleri ayrı ayrı kendi yaşamlarımızı sorgulamaya yönelttiler. Büyük düşünürlerin, çığır açanların, radikallerin ve ileriyi görenlerin eserlerini sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever - Esra Ezmeci başlıklı kitabımızda Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap indir, Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap oku ve Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.