John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) - Jack London - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2004
Eklenme: Ekim 30th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 144
Yazar: Jack London

1.987 Kişi Tarafından Görüldü

“Viski” klasiklerinden biri olan John Barleycorn, otobiyografik yanıyla da Jack London okurlarının ilgisin istiyor.

Alkol karşıtı tutumuyla, yazıldığı yıllarda epey sansasyon yaratan yapıt, 1919’lu yılların Amerikası’nda uygulanmaya çalışılan içki yasağına da damgasını vurmuş; okul yıllarından beri eline kitap almamış yüz binlerce okur, yapıta hayli ilgi göstermiş;

içki tekelleri, el altından harcadıkları büyük paralarla, yapıtın sinemaya uyarlanmasına bile engel olmaya çalışmıştır. Yapıt konusunda, yazarının, “gerçeği tam olarak yazacak cesareti olmadığını”, bu durumun da Jack London’a karşı nesnel bir tavır almayı zorlaştırdığını belirtelim.

London’ın kendi gençlik dönemini anlattığı bir kitap. Alkol, deniz, tayfalar, midye avcıları baştan sona macera, heyecan dolu. Okurken zerre sıkılmadım. Hatta alkol muhabbetlerinden o kadar etkilenmiştim ki benim de alkolle tanışmama sebep oldu diyebilirim.

Kitapta bolca geçen john barleycorn da ayrı bir ikon. Denizde yaşadığı maceralar, bu maceralara başlayış nedenleri London tarafından akıcı bir şekilde anlatılıyor. Hiç Jack London okumamış insanlar, bu kitabı okuduktan sonra London hayranı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Karanlık - E. L. James başlıklı kitabımızda Karanlık E. L. James, Karanlık E. L. James ekitap indir ve Karanlık E. L. James ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.