İnsanlığımı Yitirirken - Osamu Dazai - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İnsanlığımı Yitirirken – Osamu Dazai

İnsanlığımı Yitirirken – Osamu Dazai

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Mayıs 2nd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 129
Yazar: Osamu Dazai

118 Kişi Tarafından Görüldü

 

Japonya’nın en çok okunan romanlarından İnsanlığımı Yitirirken’de Osamu Dazai, savaş sonrası Japonya’sının boğucu atmosferinin toplumdaki izdüşümünü ve bireyin kalabalıklar karşısında giderek yabancılaşarak insani değerlerini yitirişini aktarmak için teşrih masasına kendini yatırıyor.

 

Gündelik yaşamın acı veren detaylarını ve yıkıcı anların uğultusunu tüm yalınlığıyla kâğıda dökerek yarattığı bu anti-kahramanla, Japonya’nın genç aydınlarının Batı ile geleneksel kültür arasındaki sıkışmışlığını resmederek, bireyciliğin ve toplum karşıtlığının “salgın” gibi yayıldığı bir coğrafyada varoluşçuluk tohumları serpiyor.

 

Duygular hırpalanarak siliklenirken, dünyanın gerçekliğini yitirişini aktaran Dazai, dünyevi hazlar peşinde iyileşmeye çalışırken daha da parçalanan Yozo karakterinde cisimleşen evrensel sancının yansıdığı satırlarla yazın dünyasında ölümsüzleşiyor.

 

özet

 

Roman’ın baş kahramanı, kendisini bir başarısızlık olarak tasvir ederken, kendisini insanları anlamaktan aciz hissetse de görünüşte normal bir hayat anlatıyor.

 

Oba Yozo’nun kendisini etrafındaki dünyayla uzlaştırma girişimleri, erken çocukluk döneminde başlar, lise boyunca devam eder, burada yabancılaşmasını maskelemek için bir “palyaço” olur ve sonunda bir yetişkin olarak başarısız bir intihar girişimine yol açar.

 

Duygusallık olmadan, hayatın sıradan acımasızlıklarını ve insani bağlantı ve şefkatin kısacık anlarını kaydeder.

 

İnsanlığımı Yitirirken  Osamu Dazai pdf indir,ekitap indir,yandex indir,ücretsiz indir

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Beyaz ve Kraliyet Mavisi - Casey McQuiston başlıklı kitabımızda Kırmızı Beyaz ve Kraliyet Mavisi, Kırmızı Beyaz ve Kraliyet Mavisi ekitap indir ve Kırmızı Beyaz ve Kraliyet Mavisi ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.