İnsan Ne İle Yaşar - Lev Nikolayeviç Tolstoy - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İnsan Ne İle Yaşar – Lev Nikolayeviç Tolstoy

İnsan Ne İle Yaşar – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Yıl: 2005
Eklenme: Aralık 30th, 2017
Dil: Türkçe
Sayfa: 126
Yazar: Lev Nikolayeviç Tolstoy

5.321 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Hakkında:

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Kreutzer Sonat ve Diriliş’in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara verdi. Bu dönemde yazdığı öykülerde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurgu içinde ele aldı. Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını ustalığının bütün inceliğiyle işlerken, İnsan Neyle Yaşar? ile gerçek hayatı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya koydu.

Özeti:

Çok değişik bir hikaye olan insan ne ile yaşar, ayakkabı tamircisi olan Simon’un kürk almak için evinden çıkmasıyla başlıyor. Kürk almak için dışarı çıkan Simon  eşinin istediği kürkü alamıyor evine gitmeden önce üzüldüğü ve efkerlandığı için  içiyor.Eve dönerken bir türbenin yanında soğuktan donmak üzere olan  Mihael’i buluyor.Onu evine götürüyor. Fakat evine gittiğinde kürkün olmadığın gören Simon’un eşi, birde üstelik eve sokaktan çıplak bir adam getirdiğini görünce simona kızıyor.Simon’un ona tanrıyı hatırlatmasıyla yumuşayan kadın, karınları aç olan Mihael ve Simon’a yemek hazırlıyor ve Mihael’in yüzünün gülmesini sağlıyor,

Hikayede üç sefer gülümseyen Mihael, bu gülümseler ile insanı yaşatan üç önemli şeyin neler olduğunu anlıyor.

insan ne ile yaşar özetini okumak bence çok büyük bir hata olur kitabın kısa bir bölümünden alacaklarımız çok az olacaktır özellik le 15 – 16 yaşlarında çocukların tam okuma zamanında okuyacağı ama yediden yetmişe okunası gereken bir kitaptır, fiyatı da gayet ucuz olup her yerde bulabileceğiniz güzide bir kitaptır.

Bir önceki yazımız olan Aşk Köpekliktir - Ahmet Ümit başlıklı kitabımızda Aşk Köpekliktir ekitap indir, Aşk Köpekliktir ekitap oku ve Aşk Köpekliktir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.