İki Şehrin Hikayesi - Charles Dickens | Pdf E-Kitap İndir, Oku

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İki Şehrin Hikayesi – Charles Dickens

İki Şehrin Hikayesi – Charles Dickens

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Kasım 26th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 464
Yazar: Charles Dickens

6.531 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

İki Şehrin Hikayesi kitabında Dr. Alexandre Manetta, Paris’te bulunan bir hapishanede, suçsuz olmasına rağmen 18 yıl hapis cezasına çarptırılır. Bu cezanın asıl sebebi de aristokatlardır. Bu hapis cezası sebebiyle Dr. Manetta akıl sağlığını kaybeder. Doktorun kızı olan Lucia, aile dostları ile Paris’e gider ve babası Dr. Manetta‘nın Paris’te olduğunu öğrenir. Baba kız bu ziyaretten sonra Londra’ya birlikte döner. Bu dönüşün ardından kısa zaman içinde de aristokrat bir aileye mensup olan Charles Darney ile tanışırlar.

Aristokrat olmasına rağmen bu tip ailelerden hoşlanmayan Bay Darney Lucia‘yı eş olarak seçer ve kızları olur. Fransa’da meydana gelen ihtilal sonrası aristokrat kesime nefret meydana gelir. Bay Darney ailesinin zarar verdiği kimselere tazminat ödemek amacıyla Paris’e gitse de, sistemin kurbanı olmaktan kurtulamaz. Tutuklanarak hapse atılır. Londra’da bulunan eşi Lucia ve babası Dr. Manetta, bu haberi duyunca Paris’e giderek Bay Darney’i kurtarmak isterler. Bay Darney Paris’te 1,5 yıl mahkemeye çıkarılmadan hapis kalır.

Bu arada hiç kimse ile görüştürülmez. Ancak, kayınpederinin Darney hakkında olumlu tanıklık etmesi Darney’i kurtarır. Ancak bu yeterli olmaz ve bir süre sonra tekrar tutuklanır. En yakınları tarafından düşman edilen Darney idama mahkum edilir. Lucia’ya aşık avukat, Lucia’nın mutlu olması için Darney ile benzerliğini kullanarak hapishanede onunla yer değiştirir. Avukat, Darney yerine idama gider. Darney ise kızı ve eşi Lucia’yı alarak Paris’ten firar eder.

Kitap Karakterleri

Dr. Manetta: Baş kahraman.

Lucia: Manetta’nın kızı.

Darney: Lucia’nın eşi.

Bir önceki yazımız olan Sisifos Söyleni - Albert Camus başlıklı kitabımızı da okumanızı öneririz.

“İki Şehrin Hikayesi – Charles Dickens” için 5 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.