İki Ateş Arasında - Monica McCarty - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İki Ateş Arasında – Monica McCarty

İki Ateş Arasında – Monica McCarty

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Haziran 26th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 228
Yazar: Monica McCarty

1.645 Kişi Tarafından Görüldü

Yaklaşık on iki kitaptan oluşması planlanan İskoç Muhafız Alayı / Highland Guard serisinin ilk kitabı..

Cesur Yürek (Brave Heart) filmine konu olan, tarihin en güçlü, en unutulmaz kahramanlarından William Wallace’ın izinde benzersiz bir serüven…

Yıl 1305 Robert the Bruce, dünyanın en güçlü ordusunu oluşturmak ve İskoçya’yı İngiliz hakimiyetinden kurtarmak için, ülkenin en ücra köşelerinden ve Batı Adaları’ndan, her biri üstün yeteneklerle donatılmış on savaşçı seçer. Bu gizli orduya önderlik edebilecek tek bir kişi vardır: Muhteşem savaşçı Tor MacLeod.

Tor MacLeod’un ise İskoçya ile İngiltere arasındaki bir savaşta taraf olmaya hiç niyeti yoktu. Kendini klanına adamış bu özgür ruhlu adam, kimseye hesap vermekten hoşlanmazdı özellikle de bir kadına. Fakat babasıyla ittifak yapabilmek için sinsice koynuna giren ve onu kendisiyle evlenmek zorunda bırakan karısı yüzünden hiç istemediği olayların içine çekileceğinden habersizdi. Tor, onunla evlenmiş olabilirdi ama kalbini ele geçirmesine asla izin vermeyecekti.

Christina Fraser, sert görünümüne rağmen kocasının duygusuz biri olmadığını biliyordu. Onun yeniden birini sevebilmesi ve güvenebilmesi için her şeyini feda etmeye hazırdı. Tor’un kalbini kazanmaya çalışırken yaptığı dikkatsiz bir hareket, onları savaşın kıyısına sürüklediğinde ise Tor hayatının en zorlu mücadelesini verecekti: Çok geç olmadan karısını kurtarmak ve ona kalbini açmak.

Tanrı’nın bin üç yüz beş yaşına girdiği yıl. Dokuz yıl süren kanlı savaştan sonra, İskoçya, İngilizler’in elinde esir durumdaydı. Hıristiyan aleminin en acımasız ve güçlü adamı Edward Plantagenet tahta geçmişti ve William Wallace, İskoçya’nın muhteşem özgürlük savaşçısı, bir İngiliz hapishanesinde yatmaktaydı. Her şey kaybedilmişti ve asilerin sesleri, her şeye kadir İskoç Çekici ile ezilmişti.

Ama her şey bitti derken, İskoçya’nın özgürlük meşalesi bir kez daha yanacaktı. Aşılması neredeyse imkansız olan engellere rağmen Carrick Kontu ve Annandale Lordu Robert the Bruce tahtı ele geçirmeye çalışacaktı.

Fakat bunu yalnız gerçekleştirmeyecekti.

Tarihin derinliklerine gömülmüş, birkaç kişi hariç herkesçe unutulmuş, Bruce tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en ölümcül ordusunu oluşturmak için İskoçya’nın ücra köşelerinden ve Batı Adaları’ndan tek tek seçilmiş gizli bir grup seçkin savaşçının efsanesi vardı.

Ölümle yaşam arasındaki çizginin yalnızca bir gölgeden ibaret olduğu bir dönemde, Bruce’un İskoç Muhafız Alayı, İngiliz hakimiyetinden kurtulana kadar durmayacaktı.

Bunlar, özgürlüğün çağrısına cevap veren ve böylece bir ulusun oluşmasına yardım eden adamların öyküleridir.

İskoçya’nın İngiltere’ye karşı vereceği bağımsızlık mücadelesi için ülkenin dört bir yanından üstün yetenekli on savaşçı seçilmiştir. Onları bu zorlu göreve hazırlayabilecek tek kişi ise yenilmez savaşçı Tor MacLeod’dur. Ancak geçmişte yaşadığı büyük yıkımdan dolayı kendini sadece klanına adayan Tor’un bu savaşta taraf olmak gibi bir düşüncesi yoktur. Karşısındaki bir kral dahi olsa, hiç kimseye hesap vermekten hoşlanmaz; hele ki bir kadına, asla. Ancak yenilmez savaşçı bütün kurallarının birer birer yıkılmak üzere olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Christina Fraser, aşka sonuna kadar inanan, zeki ve çekici bir kadındır. Ailesi söz konusu olduğunda ise yapamayacağı şey yoktur. Bu uğurda, tehlikeli bir savaşçının, Tor’un koynuna girmesi gerekse bile. Birlikte geçirdikleri gecenin ardından evlenmek zorunda kalan Christina ile Tor’un hayatları tamamen değişir.

Christina sert görünümlü bu savaşçının aslında öyle biri olmadığını biliyordur. Onun kalbini kazanmak için yaptığı bir hata ise yaşamlarını tehlikeye atmasına neden olur ve Tor hayatının en büyük mücadelesiyle karşı karşıya kalır. Büyük savaşçı, çok geç olmadan

karısını kurtarmalı ve ona aşkını ispatlamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“İki Ateş Arasında – Monica McCarty” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.