Her Şey Seninle Başlar Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın- Mümin Sekman - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Her Şey Seninle Başlar Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın- Mümin Sekman

Her Şey Seninle Başlar Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın- Mümin Sekman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2013
Eklenme: Mayıs 29th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 240
Yazar: Mümin Sekman

5.414 Kişi Tarafından Görüldü

Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!

Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın!

Kişisel gelişim kitaplarından bir diğeri olan Her şey Seninle Başlar, hayatı yeniden şekillendirme aracı olarak, kendi ayakları üzerinde durmak, kendi kanatları ile uçmak, başkalarına bağımlı olmadan yaşamak isteyenler için yazılmış bir kılavuz kitap niteliğindedir. Aynı zamanda felsefe ve tekniği ile bir başarı ideolojisini savunmaktadır.

Kitabın sekiz yıl arayla iki kez yazılmış olması, kendini geliştiren bir gelişim kitabının olduğu kanıtıdır da. Biraz daha farklı olarak dünyadan örneklerle insanlığın ortak başarı mirasına daha fazla yer vererek, kitabın evrensel başarı kültürüne katkıda bulunmasını sağlamıştır.

Ömrümüzün okul hayatı ve hayat okulu şeklinde ayrılan dönemlerimizde, daha çok hayat kısmında zorlandığımız aşikâr. Birçoğumuz başarmak için var olsakta çok azının başarabildiği de aşikâr. Nedenleriyle, niçinleri ile nasıl olurları ile Mümin Sekman bilgi ve yöntemlerini sunmaya devam ediyor.

Her Şey Seninle Başlar kitabı ile verdiği mesaj nettir: Başarısızlık öğrenilmiştir. Başarılı olmakta öğrenilebilinir. Uzmanımız, yeni bir hayat için yeni bir aklın gerektiğini vurgularken daha çok hikaye ve örneklemelerle düşünme yetisini daha fazla kullanmaya iter.

Bu kitapta sık sık ataletten söz eder. Atalet, eylemsizlik hali demektir. Bir insan bir işi nasıl yapması gerektiğini biliyor, niçin yapması gerektiğini biliyor, nasıl yapabileceğin biliyor, yapmazsa neler kaybedeceğini, yaparsa neler kazanacağını biliyor ama yine de yapmıyor. İşte bunu psikolojik atalet olarak tanımlayıp bunun nedenlerine değinmektedir.

Kaybetmeyi nasıl öğreniyoruzu yapılan bilimsel araştırmalarla anlatır. Kaybetmeyi neden kabulleniyoruz? İstemediğimiz şeylere neden katlanıyoruz? Hepsinin neden ve yollarına değinmektedir.

Çoğumuzun bu gibi durumlarda vereceği cevap aynıdır: Çaresizim! İşte bu durumda da sahte ve gerçek çaresizliğe değinir. Öğrenilmiş çaresizlik, algılanan çaresizlik gibi sınıflandırarak bunlarında çözüm yoluna iletir. Bu konuda yol aldırmak için de ‘’hiçbir şeyiniz yoksa önünüzdeki engellerde çoksa, zekânız tek sermayenizdir!’’ diyerek yolu açar.

Başarı ve mutluluğun anlamı nedir ve aralarındaki ilişki nasıldır konusuna kendi izlediği yöntemlerle açıklamalar getirir. Hem mutlu hem başarılı olabilenler hakkında saptadığı gözlemlerle ciddi tüyolar verir. Başarılı olup mutluluğu esik olanları, mutluluğu olup başarısız olanları, ne mutluluğa ne başarıya sahip olamayanlara da ayrı ayrı değinir.

Bir kişisel başarı grafiği ile yükseliş ve düşüşleri nasıl görselleştirebileceğimizi, kendi hayatından yola çıkararak sunar. Hayatta bazen daha yükseğe çıkmak için, bir süre aşağı inmek gerektiğini söylerken aynı durumları kendisinin yaşadığını da anlatır. Aslında yazarımız her daim cesaretin ne kadar önemli bir faktör olduğunu, kararlılığın, azmin gerekli olduğunu vurgular.

Günümüzde ki ve dünyada ki en yaygın insan türüne de dikkat çeker. Çoğunluğunun mış gibi görünmeyi seçtiğini, şöyle ki; akıllıymış, zenginmiş, başarılıymış, mutluymuş gibi görünmeye çalıştığını söyler. İnsanların büyük kısmının aslında içten içe farkında olduklarının ama özgüvenlerinin kırık olduğunu, öyleymiş gibi gözükmeye çalıştığını dile getirir. Zaten hepimizce buna katılmamak mümkün değil. Çok uzakta değil her birimizin kullandığı sosyal hesaplarda en yakın tanıdıklarımızın bile ne kadar mış gibi davrandıklarını görebilirken, kendini dakikalarca türlü başarılarla öven kişinin daha ilk soruda kaybettiği yarışma programlarını görürken aslında hiçbir şeyin öyle olmadığının bizler de farkındayız. İşte uzman yazarımız bunun için ısrarla der ki: ‘’Başarılı insan taklidi yapma, başarılı ol! İyi görünmeye çalışma, gerçekten iyi ol!’’

kısmında tereddütleri olan, tam olarak doğru bir yol bulamayan kesim için elinden geleni kalemine aktaran bir kitapla neden olmasın!

Her Şey Seninle Başlar kitabının başında değindiği gibi sonuna doğru yine atalete uzunca yer verilmiştir. Çünkü araştırmalarına göre en büyük etkenin bu olduğuna inanmaktadır yazar. Zaten kitabı alıp okuduğunuzda her kesin bir yerinde mutlaka kendinden bir şeylerle karşılaşmaması mümkün değildir. Sonuçta herkesin bir amacı var ama bu amaca rağmen harekete geçilmiyorsa, geçse de sonunu getiremiyorsa ya da bunun için çok yavaş hareket ediyorsa bunun sebebinin atalet halinde yaşamak olduğunu savunmaktadır. Bazılarının hayatının belirli bir anında bazılarınınsa her boyutta ataletli olduğunu örneklerle açıklarken atalet tipinin de önemine değinir. Yani bedensel olarak mı yoksa beyinsel olarak mı daha çok atalet yatkınlığı vardır, bunu da okura yönelttiği sorularla keşfe yönlendirir.

(Tanıtım Bülteninden)

Bir önceki yazımız olan Ermiş - Halil Cibran başlıklı kitabımızda Ermiş - Halil Cibran, Ermiş - Halil Cibran ekitap indir ve Ermiş - Halil Cibran pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.