Hayata Dön - Gülseren Budayıcıoğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu

Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Eylül 28th, 2020
Dil: Türkçe
Sayfa: 400
Yazar: Gülseren Budayıcıoğlu

383.086 Kişi Tarafından Görüldü

Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız… O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya.

Genç firavun Tutankamon’un esrarı, Hitler ve Freud’un kişiliklerinde gücün analizi… 18. yüzyılda adına “Fısıltı Sanatı” dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri… Çariçe Katerina’nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı… Eva Peron’un ve Prenses Süreyya’nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri…

Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi… Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü

Kitap bir psikiyatr olan Gülseren Budayıcıoğlu’nun ağırlıklı olarak tek bir hastası üzerindeki tedavi sürecini anlatıyor. Kitaba dair başlarda yaşadığım tek hayal kırıklığı kitap içerisindeki psikiyatrın da Gülseren Budayıcıoğlu olması ve onun yöneticiliğini yaptığı Madalyon Klinik’te geçmesi oldu.

Hayali bir psikiyatr olmasını, kafamda benim canlandırmama izin verdiği başarılı bir doktoru okumayı tercih ederdim. Sonuçta kitabı okumadan önce araştırma yapmıştım,

Hayata Dön Tanıtım amacıyla yayınlanmıştır.

Ama kitabı okudukça, Gülseren Hanım’ın hayatının bir kısmına tanıklık ettikçe, çalışma ortamındaki kişileri az çok tanıdıkça kendimi onun hayatında buldum ve uzun zamandır tanıdığım bir kişinin hayatını öğreniyormuşum gibi geldi.

Kızgınlığımın ya da hayal kırıklığımın yerini merak ve saygı aldı. Doktor bir ablaya sahip olduğum için az çok doktorların hayatlarının zorluğunu bilirim. Ve sanırım ben de tırnaklarımla kaza kaza böyle bir klinik kurmuş olsam, birçok badire atlatsam, bir de üstüne üstlük bir roman yazsam, başarılarımın ve başarıya giden bu yolda yanımda olanların, anısını hala içimde tuttuğum, yanımda olmayan insanların o kitapta yer almalarını isterim.

————————————————//////////////////////////——————————————–

Gülseren Hanım’ın ilgilendiği ve zamanla değişimine tanık olduğumuz hastasının gelişimini izlemek, hayatını öğrenmek, yaşadıklarını izlemek tüyleri diken diken ederken aynı zamanda da insan beyninin neleri başarabileceğini gözler önüne seriyor. Hastanın karakterinde, yaşadıklarında tek bir abartı nokta dahi yok. Eminim ki bir yerlerde birileri bu yaşananları yaşadı ve hala yaşamakta. Kitaptaki hasta eğer gerçekten varsa, kurgu ürünü değilse, kitabı okurken onunla ağladığımı, onunla gülümsediğimi ve sanırım (ne kadar önemi var bilmiyorum ama) onunla gurur duyduğumu söylemek isterdim.

———————————————//////////————————————————————–

Kitabı elimden bırakamadım desem yeridir. Hem hastanın durumunun gidişatını görme isteği, hem bir sonraki seansta neler olacağına dair içimde büyüyen merak sayfaları uçarcasına gitmeme neden oldu. Araya giren farklı hastalar ise Türkiye’nin bazı gerçeklerine önemli ölçüde değinmekte.

Ayrıca Gülseren Hanım’ın hastası için anlattığı ufak tefek masalımsı gerçekler de bilgiye bilgi katmaya faydalı oluyor, bu açıdan da bir şeyler öğrenmek isteyen kişilerin de bu isteğini tatmin etmekte.

————————————————///////////———————————————————-

Akıcı cümlelerle, insanı yormayan ama kitabın konusunun belli yerlerde biraz can sıkıcı hal almasından dolayı yüzünüzü çok da güldürmeyecek bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

İnsan psikolojisini merak ediyorsanız, farklı hayatlara göz atmak istiyorsanız, isteyen birisinin gerçekten kendisini kurtarabilecek güce sahip olduğuna şahit olmak istiyorsanız, Psikiyatrist Budayıcıoğlu’ndan roman tadında bir anlatı… pdf kitabı okumanız tavsiyemizdir.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu” için 30 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.