Hayalet - Alfred Hitchcock - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hayalet – Alfred Hitchcock

Hayalet – Alfred Hitchcock

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 2nd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 152
Yazar: Alfred Hitchcock

482 Kişi Tarafından Görüldü

Sinirleriniz kuvvetli ve soğuk kanlıysanız, Alfred Hitchcock tarafından yapılan bir çağrıya kulak verebileceksiniz demektir.

O, bu kitapta sizin Robert Aethur, Ruth Chatterton, John Collier, G.L. Moore, Will F. Jenkins ve Edward L. Perry ile yaptığı işbirliği sonucu çeşitli ölüm yollarına keşfetmenizi ve gizli kuvvetlerin sırrını öğrenmenizi sağlayacaktır.

Herhangi bir açıklamaya lüzum görmüyoruz. Sadece kitabı açıp kendinizi nefret ve korkuya hazırlayın

Korku ve gerilim ağırlıklı hikayelerinden Hayalet-Çatıdaki Ses-Parmak-Manyak-Ölüm Ağacı-Gölgelerin İntikamı Ve Danetree’nin Tehlikeli Kızları’ndan oluşan 152 sayfalık akıcı bir eser.

Hayalet Kısa Özeti

Biraz geciktiğim için, Carnacki yarı şaka bir hiddetle yumruğunu bana doğru salladı. Sonra, yemek odasının kapısını açarak dördümüzü de içeri aldı: beni, Jessop’u Arkright’ı Taylor’u.Eskisi gibi bir arada iştahla akşam yemeğimizi yedik. Yine eskisi gibi Carnacki yemekte pek de konuşkan değildi.Yemekten sonra salona geçerek rahat koltuklara gömüldük.

Şarap ve sigaralarımızı içerken aramızda tatlı bir sohbet başladı.Carnacki birden, her hangi bir başlangıca lüzum germeden:- İrlanda’dan yeni geldim, dedi. Oraya ait son haberleri

dinlemek içinizde belki bir veya ikinizi ilgilendirir, ama ben önce beni son derece merakta bırakan ve şaşırtan bir olayı anlatmazsam hala kafamı kurcalıya duran sorudan kurtulamam. Eşi görülmemiş bir hayalet, ya da şeytanla karşılaştım. Şimdi dinleyiniz:

Gahvay’ın kuzey doğusunda yirmi bin kilometre uzak olan Lastrae şatosunda bir kaç hafta kaldım. Şatoya gidişimin sebebi, onu yeni satın alan mösyü Sid K. Tassoc adlı bir şahıs tarafından mektupla çağırılışımdı. Yeni malikine sahibi mektubunda, evinde müşahede ettiği bazı garip hallere tahammül edemediğini, bir esrarla karşı karşıya olduğunu bildiriyordu.

Islık ikinci gece, saat ona doğru başladı. Tom’la kütüphanede oynuyorduk. Doğudan gelen garip bir ıslığa kulak kabarttık. Tom’a:- işte hayalet varlığını belli ediyor, yürü gidip, bakalım,dedim.Fenerleri alarak uzun sofalar boyunca yürümeye başladık.Ama cesaretli bir insan olmama rağmen anlayamadığım bir çekingenlik sıkıntısı bir his halinde yüreğime çökmüştü.

Boğazımı buz gibi bir el sıkıyordu sanki, ıslık tuhaf bir gürültüyü belirsiz bir şarkıyı andırıyordu. Bazen de delilerin,görünmeyen yaratıkların esrarlı kahkahasını…Etrafımız alay eden ve üzerimize atılmaya hazır, görülmeyen yaratıklarla dolu gibiydi.

İnsan sadece böyle bir hisse kapılıyordu o an.Kapının önüne varınca, çekinmeden açtık.Bir tokatla yere yıkılmış gibi, korkunç bir gürültüyle neye uğradığımı şaşırdım. Tom, da aynı vaziyetteydi. O da aptallaşmış ve korkmuştu.Işığa boğduğumuz oda boştu! Bununla beraber milyonlarca ağızdan çıkmışa benzeyen ıslıklar kulaklarımızı sağır edecek gibi odada akisler yapıyordu! Derhal kapıyı çekerek kilitledik.

Aşağı indik ve ikimizde üst üste ikişer bardak viski içtik.Sonra kendimizi biraz daha kuvvetli hissederek sopalar ve silahlarla yeniden esrarlı odaya yürüdük.

 

 

Bir önceki yazımız olan Felaket - Laurell K. Hamilton başlıklı kitabımızda Felaket - Laurell K. Hamilton, Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap indir ve Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Hayalet – Alfred Hitchcock” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.