Hasan Ali Toptaş Kitapları Arşivi - pdf - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hasan Ali Toptaş Kitapları Arşivi – pdf

Hasan Ali Toptaş Kitapları Arşivi – pdf

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Temmuz 30th, 2021
Dil: Türkiye
Yazar: Hasan Ali Toptaş

613 Kişi Tarafından Görüldü

Hasan Ali Toptaş, 1958 yılında Denizli’nin Çal ilçesinde doğdu ve Küçük Anadolu  kasabasında sessiz bir çocukluk geçirdi ve kendisine harflerden özel bir dünya yarattı.

Sessizce köşesinde romanlar yazdı Hasan. Kitapları İsviçre’den Güney Kore’ye kadar pek çok ülkede yayınladı. Ve ona Doğunun Kafkası denildi.

İlk öykü kitabı “Bir Gülüşün Kimliği” 1987’de, ikinci öykü kitabı “Yoklar Fısıltısı” 1990’da yayımlandı. “Ölü Zaman Gezginleri” adlı öykü dosyasıyla 1992 yılında Çankaya Belediyesi ile Damar edebiyat dergisinin düzenlediği yarışmada birincilik ödülü aldı.

Aynı yıl “Sonsuzluğa Nokta” adlı yayımlanmamış romanıyla kültür Bakanlığı’nın düzenlediği yarışmada mansiyon aldı ve Sonsuzluğa Nokta kültür Bakanlığı tarafından yayımlandı.

1994’te “Gölgesizler” adlı yayımlanmamış romanıyla Yunus Nadi Roman Ödülü’nü, 2013’te ”Heba” romanıyla Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü 2016’da ”Kuşlar Yasına Gider” Romanıyla Türkiye Yazarlar Birliği Roman Ödülü’nü aldı.

Yazarın ayrıca “Yalnızlıklar” adlı şiirsel metinlerden oluşan bir kitabı, “Kayıp Hayaller Kitabı” adlı bir romanı, “Ben Bir Gürgen Dalıyım” adlı bir çocuk romanı vardır.

Kafkaesk tarzdaki eserleriyle Hasan Ali Toptaş Türk Edebiyatında Oğuz Atay, Yusuf Atılgan ve Bilge Karasu’yu kendine yakın görmektedir. Dünya edebiyatında ise Kafka ve Kundera’nın roman görüşlerine yakınlık duymuştur.

Buraya yüklediğimiz e-book ve pdf kitap özetleri indirildikten ve okunduktan sonra 24 saat içinde silinmelidir.

Aksi taktirde kitap’ın telif hakkı olan firmanın yada şahısların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz zorunlu tutulamaz.

Bu kitapların hiç birisi orijinal kitapların yerini tutmayacağından,eğer kitabı beğenirseniz kitapçılardan almanızı  ve internet ortamında legal kitap satışı yapan sitelerden alıp okumanızı öneririz.

Sitemizin amacı sadece kitap hakkında bilgi edinip,belli bir fikir sahibi olmanızdır.

Sonsuzluğa Nokta pdf indir

 

 

 

Ölü zaman Gezginleri pdf indir

 

 

 

Bin Hüzünlü Haz pdf indir

 

 

 

Harfler Ve Notalar pdf indir

 

 

 

Beni Kör Kuyularda pdf indir

 

 

Heba pdf indir

 

 

Gölgesizler pdf indir

 

 

Uykuların Doğusu pdf indir

 

 

Kayıp hayaller Kitabı pdf indir

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.