Güneş Yiyen Çingene - Buket Uzuner - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner

Güneş Yiyen Çingene – Buket Uzuner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2009
Eklenme: Haziran 23rd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 69
Yazar: Buket Uzuner

364 Kişi Tarafından Görüldü

Güneş Yiyen Çingene, Türk öykü sanatına zengin düşgücü, dinamik ve şaşırtıcı üslûbuyla yepyeni bir renk katan Buket Uzuner’in dokuz öyküsünden oluşuyor.

 

‘Genç, modern ve kentli’ diye tanımlanan anlatımıyla Buket Uzuner bu kitabında ‘gülmek ve düşlemek’ eylemlerini ciddiye almamızı öneriyor. Güneş Yiyen çingene, “Erişilmeyecek hiçbir şey yoktur, çünkü aslında her şey insanın kafasındadır. Güneş bile erişemez değil artık!” diyor.

 

Ve her zamanki gibi bütün bunları özgün kara mizah ve güler yüzlü ciddiyet renkleriyle anlatıyor Buket Uzuner.

 

“Ciddiye almalı gülmeyi ve ağlamayı. Tıpkı hayatın kendisi gibi. Tıpkı düşler gibi… Düş kurmayı bilmeyen, düşlerle beslenmeyi unutmuş kişi kısırdır. Erişilmeyecek hiç bir şey yoktur. Herşey insanın kafasındadır. Tutucu ve katı olmak, insanı ancak yoksullaştırır. Güneş bile erişilmez değildir.”

 

Fantastik sayılabilecek hikayeler dizisi. Her hikaye bambaşka kıyılarda son buluyor.

 

Nazi döneminde yaşamış İngrid’in torununun Yasemin ile olan ilişkisini anlattığı hikaye, ev sahibinin şikayet ettiği Anias kod adlı Ayça hanıma aşık olup onu arayan ama farklı birinin bulan adama ait hikaye ve sonuncu olarak da ayni anda üç adama aşık olan ve onları bir lokantada bir araya getiren kızın hikayesi oldukça güzel.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.