Gömülü Dev - Kazuo Ishiguro - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gömülü Dev  –  Kazuo Ishiguro

Gömülü Dev – Kazuo Ishiguro

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Mayıs 20th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 165
Yazar: Kazuo Ishiguro

616 Kişi Tarafından Görüldü

Eski İngiltere’de öyle bir güç düşünün ki insanların anılarını hafızalarından siliyor, bu durumda neler olabilir? Aşk, savaş, kin ve sevgi nasıl sürdürülür anılar olmazsa?. Yazar çok iyi bir konuyu harika bir kurgu ile birleştirip, okuyucuda merak uyandıran ve ilgiyle okunan bir kitap sunmuş.

Romalılar Britanya`yı terk edeli çok olmuş. Viraneye dönmekte koca ülke. Neyse ki ortalığı kasıp kavuran savaş bitmiş.

Britonlar`dan Axl ile Beatrice yıllardır görmedikleri oğullarına kavuşmak için tehlikeli topraklarda zorlu bir yolculuğu göze alıyorlar. Başlarına türlü belanın geleceğini de biliyorlar, fakat üstü örtülmüş sırlarını aydınlatacak ateşten haberleri yok henüz.

Bir de yollarının kesişeceği kişiler var: Sakson savaşçı, öksüz oğlan ve tıpkı Axl`la Beatrice gibi geçmişinde kaybolmuş, hatıralarının vaat ettiklerine ve alıp götürdüklerine yenik bir şövalye. Hep birlikte sürüklendikleri macera bir kurtuluş mu olacak, yoksa yeni bir felaketin habercisi mi?

Kazuo Ishiguro`dan unutuş ve anıların gücü üzerine zamanı aşan bir öykü; özenle korunmuş bir aşka, intikama ve savaşa dair bir mesel. `Gömülü Dev`, hüzünlü, gizemli, her satırı iz bırakacak bir roman.

Özet

Bataklığın kıyısında Axl’la Beatrice adında yaşlı karı koca inziva da kovanların birinde yaşardı. Çıktıkları yolculukta karşılaştıkları, Kayıkçı, Adaya geçmek için bekleyen çiftleri aralarındaki sevgi bağının adada birlikte yaşamalarına izin verecek kadar güçlü olup olmadığını bilmek için onlara soru sorup verdikleri cevaba göre adaya geçirdiklerini öğrendiler. Çiftlere ne soruyorsunuz? En aziz anılarını soruyoruz ve çiftler anılarını anlatırken gerçek bağ ortaya çıkıyor.

Axl ve Beatrice hiç bir anılarını hatırlamıyor ama birbirlerine olan sevgileri hiç değişmiyordu. Korkma prensesim anılarımızı temelli kaybetmedik sadece sis yüzünden bulamıyoruz anılarımızı ve oğlumuzu tekrar bulacağız. Oğlumuzu bulunca birçok şeyi hatırlayacağız.

Azılı ve akıllı ejderha Querig Lord Brennus’un hizmetkarı olursa mutlaka yeni savaşlar çıkacaktır. Şövalye, atım Horace’la ben Querig’i yok etme çabamızı iki misline çıkaracağız diye söz verir.

Oğullarını bulma çabalarında başlarından geçenler ile bütünü gören bir çift. İnanç, sevgi, savaş, barış, nefret intikam, sır ve sadakatı anlamalarıyla iyiliğin yoluna düşer.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.