Geçmişe Yolculuk - Stefan Zweig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Geçmişe Yolculuk – Stefan Zweig

Geçmişe Yolculuk – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Şubat 12th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 31
Yazar: Stefan Zweig

423 Kişi Tarafından Görüldü

Geçmişe Yolculuk, zamana, mekâna ve değişen koşullara direnen yasak ve tutkulu bir aşkın hikâyesidir. Bu çılgın aşk önce okyanusun ve daha sonra da Birinci Dünya Savaşı’nın araya girmesiyle dokuz yıllık bir kesintiye uğrar. Yıllar sonra yeniden buluşan iki sevgilinin hayatları büyük bir değişime uğramıştır. Önlerinde uzanan belirsiz geleceğe, geçmişin sürekli aralarına giren gölgesine rağmen, aşk doludizgin sürmektedir…

Modern edebiyatın güçlü kalemlerinden Stefan Zweig’ın 1920’li yıllarda kaleme aldığı bu eser, zamana ve mekâna karşı direnen yasak bir aşk hikâyesini konu almaktadır.

Özet

Bir tarafta zor geçen çocukluğuna rağmen başarılı bir mühendis olan hırslı bir adam ve diğer tarafta asistanı olarak çalıştığı patronunun güzeller güzeli eşi. Yasak ve tutkulu bir aşkın esiri bu iki sevgili, Birinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesiyle dokuz yıllık bir ayrılığa sürüklenirler.

Kaderin onlar için çizdiği yolda ilerlerken sonunda bir gün bir tren istasyonunda yeniden kavuştuklarında aldatıcı bir iyimserliğin pençesine düştüklerinden habersizdirler. Tren yolculuğu onları yakınlaştırsa da aslında aralarında kapanmayacak kadar büyük bir boşluk olduğunu fark etmeleri uzun sürmez, artık sadece geçmişin peşinde koşan iki yalnız gölgeden ibarettirler.

Kitaptaki diğer öykü olan Ormanın Üzerindeki Yıldız’da Zweig karşılıksız bir aşkın doruk noktasına ulaşıp hiçliğe uzanan tren raylarında çaresizce karanlığa gömülüşünü anlatır ve insan ruhunun saklı taraflarına bir kez daha ışık tutar.

Kahredici bilinmezliklerin yol açtığı duygusal çalkantıları ele alan, Zweig’ın incelikli analizleri ile insanın içini hem acıtan hem de ısıtan bu eseri Levent Bakaç’ın özenli çevirisiyle sunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Titan'ın Sirenleri - Kurt Vonnegut başlıklı kitabımızda Titan'ın Sirenleri - Kurt Vonnegut, Titan'ın Sirenleri - Kurt Vonnegut ekitap indir ve Titan'ın Sirenleri - Kurt Vonnegut ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.