Ev Yapımı Sihirli Değnek - Şermin (Çarkacı) Yaşar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ev Yapımı Sihirli Değnek  –  Şermin (Çarkacı) Yaşar

Ev Yapımı Sihirli Değnek – Şermin (Çarkacı) Yaşar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Haziran 15th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 87
Yazar: Şermin Yaşar

562 Kişi Tarafından Görüldü

Şermin YAŞAR okurlarını kahve fincanı elinde, yuvarlak cam kenarındaki masasının başında sohbete çağırdığı bu eserde, gündeliğin sade dilini, samimiyetini ve içtenliğini kaleminden eksik etmemiş.

“Bir sihirli değnek gelse, dokunsa omzuna. Bütün hayallerin tek tek gerçek olsa. Yapmak istediklerinin hepsi kendiliğinden olsa. Sen “açıl” demeden açılsa bütün kapılar ardına dek, geçip gitsen hedeflerine doğru hiç çaba sarf etmeden.

O sihirli değnek sadece seni değil, hayatındaki diğer insanları, seni üzenleri, kıranları, düşündürenleri, yoranları da değiştirse. Herkes bir anda senin hayalindeki gibi bir kimliğe bürünse. Bir sihirli değnekle bütün yolları açsan, bütün sorunları çözsen, bütün mutluluklar senin olsa…”

Yazar kendi deneyimlerinden yola çıkarak mutluluğun tarifini veriyor ve “Kendimizi tanıyıp, kendimize inanıp, kendimiz için özene bezene, itinayla, sabırla bir sihirli değnek yapacağız.” diyerek başlıyor anlatısına.

Geçmiş zamanların tadını hatırlatan, yüzümüzde gülümsemeler oluşturan bir anlatı bu… Zengin görsellerle bezenmiş kitap, adı gibi, her bir sayfada bizleri sihirli bir dünyaya sürüklüyor.

Yazar, aslında bildiğimizi düşünüp göz ardı ettiklerimizi yeniden farketmemiz, hayata daha olumlu yaklaşabilmemiz için yazmış Ev Yapımı Sihirli Değneği. Kitap kısa kısa bölümlerden oluşuyor. Sıkılmadan okuyabileceğiniz hoş bir kitap.

Önsöz

Bir yapanlar var hayatta, bir eleştirenler, bir de bir şey yapmayıp sadece seyredenler. Şermin hep o ilk grupta oldu.

Aslında ikinci ve üçüncü grup çok rahattır. Yalnız oralarda da izdiham var arkadaşım bu ülkede, “yıkılayım binlerinin üstüne, sonra söylenip durayım” süper iş! Öyle bir ülke ki herkes o iki gruba girmek için can atıyor zaten.

Ancak ne gelirse bu ilk gruptakilerin başına gelir, hem emek koyarlar hem araştırırlar hem bilgi edinip yayma derdin-dedirler ama yönetimlerde diğer iki grup vardır.

Siyaset, rant derken, bir bakarsın hiç öğrenmemiş, üretmemiş, okumamış olanlar güçlü… Üreten çalışkan insanlar ise zorda ve kenarda.

Bir önceki yazımız olan Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) - Murat Bahadır Akkoyunlu başlıklı kitabımızda Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) ekitap indir, Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) ekitap oku ve Küresel Çeteye İnfaz (Kökten Siyasi Çözümleme) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.